Škridle, ktoré oživia vašu domácnosť

Výber strešných doplnkov výrazne vplýva na kvalitu nielen strechy ako celku, ale aj na interiér a samotný exteriér domácnosti. Základným strešným doplnkom sú škridle, ktoré tvoria neoddeliteľnú súčasť strechy. Vďaka škridlám do domácnosti nepreteká dažďová voda, sneh, vietor či dokonca aj akustické zvuky z okolia. V súčasnosti si na trhu dokážeme vybrať ten správny typ. V prvom rade by však mali byť škridle kvalitné. Existuje množstvo rád, ktoré ak dodržíte, vyberiete si škridlu takú, ktorá dokonale sadne na váš dom.

střechy

Výber škridle v závislosti od sklonu strechy

Sklon strechy a správny výber škridlí je dôležitou činnosťou. Strecha by nemala takmer vôbec zachytávať prebytočnú vodu v prípade, že prší. Dažďová voda by mala byť priamo a čo najrýchlejšie odvádzaná do odkvapového systému, ktorý by mal byť tiež kvalitný. Strecha by tiež mala nasiakavať dažďovú vodu či sneh. Práve nasiakavosť predstavuje najdôležitejší parameter. Platí jedno pravidlo, ktoré hovorí o tom, že čím miernejší sklon strechy je, tým rýchlejšie dokáže krytina nasiaknúť prebytočnú vodu. Nepresiakavosť sa tiež podpisuje na tom, že krytina ostane ako nová čo najdlhšie – v dlhodobom časovom horizonte sa zachovajú technické parametre krytiny, na ktoré nemá dokonca vplyv ani niekoľkoročné zamŕzanie vody na jej povrchu či topenie snehu. Škridle sú typickým strešným materiálom pri strechách so sklonom v rozpätí 20 až 45 stupňov. Ak sa rozhodnete pre vyšší sklon strechy, je to možné. Pri takýchto strechách a ich montáži je dôležité dodržať určitú postupnosť krokov – použiť napríklad izoláciu či podkladové debnenie.

tašky

Čo ešte výrazne vplýva na výber škridlí?

S výberom farby či typu strešnej krytiny to nekončí. Pred samotným výberom si premyslite aj to, čo všetko sa bude na streche nachádzať. Napríklad komín či strešné okná dokážu výrazne ovplyvniť estetický vzhľad strechy. Predtým, než si vyberiete samotný druh škridlí, rozvrhnite si všetky strešné doplnky v súlade so škridlou tak, aby si navzájom neprekážali. Môže sa stať, že strecha nebude vyzerať na pohľad pekne. Ak sa chystáte pristúpiť k rekonštrukcii strechy alebo plánujete výber krytiny na vašu novostavbu, poraďte sa vopred s niekým, kto sa v tejto oblasti skutočne vyzná. Mať peknú a kvalitnú strechu je dôležité nielen z kvalitatívnej, ale aj z estetickej stránky. Navštívte stránku www.krytina.sk, kde nájdete ponuku kvalitnej strešnej krytiny za prijateľnú cenu. Spoločnosť Terran, s.r.o. sa zaraďuje medzi spoločnosti, ktoré ponúkajú len kvalitnú krytinu a strešné doplnky.