Aj bafkanie e-cigariet môže mať svoje úskalia

Novodobým trendom je byť nefajčiar. Kedysi bolo fajčenie súčasťou života drvivej väčšiny ľudí. Napríklad v tridsiatych rokoch v Amerike fajčili aj tehotné ženy, a vôbec nevedeli o tom aké účinky to môže mať na ich plod a aj na nich samotné. Vtedy bolo fajčenie trendom a dlhodobé fajčenie nebolo nikým sledované, čiže o škodlivým účinkoch nikto nevedel. Avšak v posledných rokoch sa zistilo viacero nežiadúcich účinkov spôsobených fajčením, pozor aj pasívnym! Najhoršími nežiadúcimi účinkami sú rakovina pľúc, hltana či ústnej dutiny, jazyka.
Dnes keď už každý pozná negatívne účinky fajčenia, preto sa spotreba cigariet znížila, nie však o veľa, ale predsa.

cigareta

Klasické cigarety však nahradili modernejšie a vraj oveľa zdravšie elektronické cigarety. Tieto novinky obsahujú menej škodlivých látok ale stále obsahujú nikotín, ktorý je vysoko návykový. Preto sú najvhodnejšie pre ľudí, ktorí fajčia dlhé roky a nevedia sa toho zlozvyku zbaviť aj keď sa všemožne snažia.
Ďalším pozitívom je hlavne to, že elektronická cigareta je dovolená aj na tých miestach kde je zakázaná klasická cigareta. Taktiež ak máte radi príchute, elektronická cigareta vám ponúka mnoho na výber, nie ako klasická, ktorá ponúka len mentolovú príchuť.

ecigarea

Avšak každá vec má okrem pozitív aj svoje negatíva, elektronické cigarety nie sú žiadnou výnimkou. V prvom rade už spomínaný návykový nikotín je negatívom, ak si myslíte, že elektronickou cigaretou sa svojej neresti zbavíte ste na omyle, je to takisto návykové ako klasická cigareta. Ďalším negatívom sú aj pre niekoho obľúbené príchute, nie každému musia vyhovovať, sú ľudia, ktorým spôsobujú rôzne nepríjemnosti. Ak si myslíte, že na elektronickej cigarete ušetríte keďže si nebudete kupovať každý deň balíček cigariet, nie je to tak, elektronická cigareta aj s príslušenstvom vás stojí skoro rovnako ako klasické fajčenie.