Pôrod a balenie sa do nemocnice

Každá mladá rodinka sa teší na správu, že do ich rodiny pribudne nový člen! Bábätko je najkrajším darom pre dvojicu. Mnohé mamičky sú plné očakávania, ako bude ich bábätko vyzerať. No pomedzi všetky pozitívne emócie by nemali budúce mamičky zabúdať na balenie sa do nemocnice, ktoré je s pôrodom spojené. Uvažujete nad tým čo zbaliť pre seba a pre bábätko? Nemáte prehľad čo by do tašky malo patriť a čo nie? Skúste si prečítať náš krátky manuál ako sa vhodne zbaliť do nemocnice.

miminko

Ako je to s nemocnicami?
To čo je  v jednej nemocnici úplné bežné v druhej nemusí byť. Preto , ak sa Vám blíži termín pôrodu mali by ste myslieť na predpisy a požiadavky pre budúce mamičky danej nemocnice. Je vhodné získať informácie pred pôrodom, čo všetko nemocnica poskytuje a vhodne sa na situáciu pripraviť.

děvče

Čo bude potrebovať budúca mamička?
Dokladyako občiansky preukaz, kartičku poistenca, tehotenská knižka a sobášny list by mali byť pridané do tašky medzi prvými vecami.
Oblečenie ako župan, 2 osušky + 1 uterák, 2-3 nočné košele, 5 kusov bavlnených nohavičiek, 2 dojčenské podprsenky, 2 páry ponožiek, papuče, gumené prezuvky do sprchy.
Kozmetika ako 1 balenie tampónov do podprsenky, 2-3 balenia pôrodníckych vložiek, 4 – 5 kusov podložiek do postele, toaletný papier, hygienické vreckovky. Nezabúdajte rovnako na bežnú kozmetiku, ktorú používate denne!

Čo bude potrebovať bábätko?
Oblečenieako zavinovačku, teplejšiu deku, 2 dojčenské košieľky veľkosť 56, bavlnenú čiapočku, 1 bavlnený svetrík veľkosť 56, 1 – 2 bavlnené dupačky, 2 páry ponožiek, 1 ortopedické nohavičky a 2-3 kusy bavlnených plienok.
Kozmetikuako mastičku na zadoček proti zavareninám, balenie vlhčených utierok a balenie jednorazových plienok pre novorodenca.

těhotenství

Z hygienického hľadiska sa odporúča vziať si so sebou vlastný príbor, pohár, tanier a podobne. Nezabudnite si však so sebou zobrať to najdôležitejšie a to psychickú pohodu a dobrú náladu, ktorú budete počas pôrodu potrebovať!

Pôrod a balenie sa do nemocnice
Share