Nepodceňujte kvalitu vášho matraca

Viete, či je matrac na ktorom každú noc spíte pre vás vôbec vhodný? Poznáte kritériá, ktoré treba sledovať pri výbere nového matraca? A viete, kedy je správny čas na výmenu togo vášho? Ak ste si na tieto otázky odpovedali “nie”, tak potom vás možno prekvapí koľko sprievodných javov môže spanie na nevhodnom matraci mať.

Najväčším problémom pri spánku na nevhodnom matraci je nižšia kvalita spánku. Tá počas dňa ovplyvňuje negatívne okrem iného vašu sústredenosť, kreativitu a celkový duševný stav, nehovoriac o bolesti chrbta, či krížov. Ak sa vám teda opakovane stáva, že sa budíte nespokojní po nekvalitnom spánku, pravdepodobne je čas zamyslieť sa nad kúpou nového matraca.

spiaca žena

Matrace Segum splnia všetky vaše nároky a potreby a zabezpečia vám nerušený spánok. Podľa čoho si ale vyberiete ten správny matrac pre vás? Kritérií je viac a mali by ste začať pár otázkami samým k sebe. V akej polohe spíte najčastejšie? Máte nejaké alergie? Potrebujete polohovateľný alebo obyčajný rošt? S týmito aj ďalšími otázkami vám poradia odborníci v predajniach, kde si zároveň môžete vyskúšať rôzne matrace.

Na základe vašich odpovedí na tieto otázky, si viete zvoliť správnu tvrdosť matraca, pretože ak spíte väčšinou na chrbte, mali by ste zvoliť stredne tvrdý až tvrdý matrac a naopak ak spíte na boku, ideálne sú mäkšie matrace. Môžete si vybrať z dvoch typov matracov, pružinový alebo sendvičový. Tento výber záleží aj od toho, na aký rošt ich budete ukladať. Pružinové matrace sú vhodné na drevené aj lamelové rošty, no nie sú vhodné na polohovateľný rošt, nakľko by sa mohli poškodiť. Pri veľkosti matraca by ste k svojej výške mali pripočítať zhruba 20 cm a tiež by ste mali počítať s rezervou pri nosnosti matraca.

biely matrac

V neposlednom rade by ste nemali zanedbať ani výber správneho poťahu na váš matrac, pretože s poťahom prichádzame do priameho kontaktu. Na trhu je veľa poťahov z rôznych materiálov a sú prispôsobené pre špecifické potreby, ako napríklad pre ľudí, ktorí sa nadmerne potia alebo trpia alergiami. Poťah by mal ideálne byť zvliekací a prací aspoň pri teplote 60°.