Ľanová posteľná bielizeň môže vydržať aj niekoľko desiatok rokov!

Pokiaľ ide o výber vhodnej posteľnej bielizne, bavlna je jednou z najpopulárnejších a cenovo dostupných možností. Ak však hovoríme o bavlnených obliečkach, dostanete to, za čo zaplatíte. Aj keď posteľná bielizeň môže vyžadovať nejaké počiatočné výdavky, je lepšie si priplatiť za kvalitnejšiu, ktorá bude mať dlhšiu životnosť a bude stále príjemná. Okrem bavlnenej posteľnej bielizne, aj ľanová posteľná bielizeň má množstvo výhod a za posledné sezóny sa stala trendom mnohých spální. Hoci sa ľanová postelna bielizen môže vyznačovať krčivosťou, nezúfajte, pretože je to súčasť estetiky a bezproblémovo sa hodí do každého priestoru.

ložnice

Aké sú výhody ľanovej posteľnej bielizne?

Ľan si zachováva svoj tvar vďaka svojej prirodzenej pružnosti a v porovnaní s vlnou a bavlnou je asi dvakrát odolnejší. Okrem svojho vzhľadu je ľanová posteľná bielizeň antistatická a pôsobí ako prírodný izolátor. Čo to znamená? Má vlastnosti regulujúce teplotu – v lete nás príjemne ochladí a v zime zahreje bez toho, aby ste sa prehriali. Bielizeň dokáže udržať 20 násobok svojej hmotnosti z vlhkosti a zaručuje odvádzanie vlhkosti, čo z nej robí ideálny materiál pre nepretržitý a čistý spánok. Svojím vzhľadom  zaručuje, že žiadny iný materiál, iná textilná bielizeň nenapodobní vzhľad ľanovej posteľnej bielizne, a preto dodá vášmu interiéru špecifický vzhľad, ktorý určite zapadne určite na niekoľko rokov.

povlečení

Ako sa starať o ľanovú posteľnú bielizeň?

Pri správnej starostlivosti ľanová posteľná bielizeň môže vydržať niekoľko desiatok rokov.  Pokiaľ uprednostňujete pranie v práčke pred praním v rukách, nastavte práčku na jemné pranie a perte pri nízkych teplotách (vlažná voda) a používajte jemný tekutý prací prostriedok. Neodporúča sa, aby ste používali pracie prostriedky, ktoré obsahujú rozjasňovače farieb, pretože by sa mohli oslabiť vlákna. Pri praní je vhodné používať „mäkkú“ vodu, snažte sa vyhýbať tvrdej vode, respektíve vode s vysokým obsahom vápna. Samozrejme, nie vždy sa viete tomu vyhnúť, preto pridávajte zmäkčovadlo do každého prania. Vždy sa ubezpečte, že posteľná bielizeň je dôkladne opláchnutá vodou, aby sa odstránili všetky zvyšky pracieho prostriedku, a tým zabránite poškodeniu. Ľanovú posteľnú bielizeň sušte najlepšie na vzduchu. Tí, ktorí nemajú radi žehlenie, vedzte, že ľanová posteľná bielizeň si nevyžaduje žiadne žehlenie. V skutočnosti má záhyby, ktoré sú typické pre túto textíliu a je súčasťou estetiky. Bielizeň uložte na suchom mieste, neodporúča sa ju skladovať v plastových vreciach, ako sú vrecia na skladovanie bielizne. Ak hľadáte kvalitnú posteľnú bielizeň, navštívte webovú stránku https://www.luxusna-spalna.sk/.