Ste tehotná a neviete, či môžete konzumovať glutaman sodný?

Tehotná žena je prirodzene chránená v bežnom živote a samozrejme je aj potrebné, aby prispôsobila svoje stravovanie a svoj životný štýl. Prirodzene sa v jedle vyskytuje aj glutaman sodný, čo spôsobuje u mnohých tehotných žien otázku, či takéto jedlá môžu, alebo nemôžu konzumovať. V tomto článku vám dáme na tieto otázky odpoveď.

hamburger

Glutaman sodný a výskumy okolo neho

Glutaman sodný sa prirodzene vyskytuje v mnoho jedlách vo forme dochucovadiel. Jeho účinky sú veľmi známe, glutaman sodný pôsobí blahodarne na chuťové kanáliky, čo spôsobuje to, že jedlo vám chutí viac ako obyčajne. Teda môžeme tvrdiť, že glutaman sodný pôsobí stimulačne priamo na chuťové kanáliky. Kvôli pozitívnym účinkom glutamanu sodného sa o ňom začali viesť rôzne diskusie a rôzne štúdie o tom, či je jeho konzumácia bezpečná, alebo práve naopak. Tieto štúdie nedokázali to, že by bol glutaman sodný nevhodným dochucovadlom, práve naopak, odporúča sa konzumovať aj tehotným ženám, z čoho vyplýva, že je úplne bezpečný a vhodný pre ľudský organizmus.

občerstvení

V akej konzistencii nájdeme glutaman v jedle?

Glutaman sodný v jedle neuvidíte, čím chcem povedať, že voľným okom nie je moc vidno, či je glutaman v jedle použitý alebo nie. Glutaman sodný sa do jedla pridáva najčastejšie vo forme dochucovadla a vyskytuje sa najčastejšie v polievkach, či v rôznych omáčkach. Podľa toho o aké dochucovadlo ide, je možné ho použiť takmer v každom jedle. Takéto jedlo bude potom chutnejšie, a každý pri stole bude mať pocit správneho a dostačujúceho ochutenia, v prípade, že dochucovadlo nechcete dávať priamo do jedla, môžete do položiť aj na stôl, a vaši hostia či rodinný príslušníci si dochutia svoje jedlo podľa svojej chuti. Použitím dochucovadiel do jedla určite nič nepokazíte, veď predsa len práve preto, aby sa používali na dochucovanie jedál používali, boli vymyslené. Ak sa chcete dozvedieť viac o receptoch, v ktorých sa dá použíť glutaman sodný, prípadne sa chcete dozvedieť nové, zaujímavé recepty, či sa chcete dozvedieť, ako sa dá vyrobiť vlastné dochucovadlo, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://spolukstolu.podravka.sk/kde nájdete veľké množstvo zaujímavých informácii, rád, či typov.