Protipožiarne dvere ako ochrana zdravia a majetku

Protipožiarne opatrenia sú neodmysliteľnou požiadavkou pri kolaudácii objektu a musia byť zabezpečené podľa platnej legislatívy. Jej súčasťou je ochrana zdravia obyvateľstva a samozrejme aj majetku.

firefighter-756826_640

Protipožiarne dvere lmmont.sk sú vhodnou investíciou a správnou voľbou pri realizácii protipožiarnych dverí a okien. Ponuka je široká, výber záleží od povahy objektu a jeho veľkosti.

Protipožiarna vložka je základom technológie výroby protipožiarnych dverí. Súčasná možnosť voľby dymotesnej a zvukotesnej ochrany je súčasťou celej ponuky.

Znak „E“ je charakteristickou hodnotou pre protipožiarnu odolnosť a ponúkané protipožiarne dvere sa vyznačujú hodnotou E115-190. Čo to v praxi znamená – čas, 15 až 90 minút, počas ktorého dvere odolávajú teplu, ohňu a dymu a umožňujú tak ľahšiu evakuáciu osôb počas požiaru.

building-1839464_640

Oheň a dym majú dve stránky, odvrátená z nich spôsobuje materiálne škody a straty na životoch.

Bezpečnosť a spoľahlivosť protipožiarnych dverí je dôležitý faktor. Použité protipožiarne konštrukcie majú certifikát kvality a ich bezpečnosť a spoľahlivosť vyjadruje certifikovaný doklad. Sú vhodné pre všetky druhy objektov, aj vrátane rodinných domov a domácnosti. Musíte ale počítať s tým, že dvere budú robustnejšie, predsa len, musia niečo vydržať. Ich dizajn je ale moderný, s rôznou povrchovou úpravou aj vrátane sklenených výplní a ako celok pôsobí prirodzene.

Aj atypické požiadavky, počet krídiel dverí, spôsob otvárania, špeciálne kovania sú súčasťou návrhu, ktorý Vám odborníci vypracujú po zadaní požiadavky. Odborná rada a pomoc je naozaj vhodná, jedná sa o vyššiu investíciu a realizáciu na dlhé obdobie.

Ak riešite iba výmenu pôvodných dverí za protipožiarne aj tu je možnosť ich osadenia do pôvodnej zárubne, ktorá sa obloží špeciálnym spôsobom.

Pokojný spánok, bezpečnosť nás a našich blízkych, spoločný majetok nemusí vymedzovať zákon. Stačí si správne vybrať spoľahlivé protipožiarne dvere.