O kanalizáciu je postarané aj v Malackách

Žiť v čistom a zdravom prostredí chceme všetci, no nie vždy sa nám to darí. V mnohých prípadoch si nepríjemnosti privolávame sami svojou činnosťou, respektíve nečinnosťou. Bývame v mnohobytových domoch, kde žije množstvo ľudí, a tak disciplinovanosť každého z nich je veľmi dôležitá, inak dochádza k haváriám či katastrofám, ktoré majú dopad na všetkých.

Kanalizačné potrubie slúži krtkovanie Malacky všetkým, ktorí sú naňho napojení, a preto je dôležité, aby sa vykonávalo aj jeho čistenie a prevencia poškodenia, inak hrozí katastrofa väčšieho rozsahu. V každom meste na Slovensku existuje firma, ktorá sa zaoberá čistením a krtkovaním kanalizačných potrubí, inak to nie je ani v Malackách. Firma sa stará o priechodnosť potrubí, čistenie upchatých WC, odtokov drezov a umývadiel, krtkovanie a čistenie potrubí a kanalizácií, krtkovanie a čistenie výleviek, stúpačiek, dažďových zvodov a kanalizačných vpustí, vykonáva lokalizáciu a TV monitoring a tiež inštalatérske práce.

vonkajší kanál

V prípade havárie či iných problémov týkajúcich sa bezproblémového užívania kanalizácie sa obráťte na odborníkov v Malackách, ktorí sú v pohotovosti nostop a radi pomôžu. Čistenie vykonávajú vysokotlakovým čistením, ktoré je účinné a odstraňuje podstatnú časť usadenín a nečistôt z vnútorných stien potrubia. Potrebujú k tomu vodné čerpadlo s benzínovým motorom a hadicou dlhou až 100 metrov, ukončenou tryskou, čím dokážu vyčistiť dostatočne dlhý úsek kanalizácie. Nehrozí riziko poškodenia a potrubie je vyčistené veľmi rýchlo.

cleanliness-2799459_640

Elektromechanické čistenie je druhý spôsob, ako zbaviť potrubie množstva usadenín. Vykonáva sa špirálami, ktoré poháňa motor, tie rotujú a týmto pohybom zotierajú všetko nepotrebné zo stien potrubia, až kým zostane úplne priechodné. Firma sa zaoberá aj TV monitoringom kanalizácií, čo má za úlohu predchádzať poškodeniam potrubia a poskytujú aj inštalatérske služby nonstop, aj vo sviatky a cez víkendy, takže obyvatelia Malaciek sa v prípade potreby majú na koho obrátiť.