Nech je pre vás zatepľovanie podkrovia hračka

Rozhodli ste sa, že chcete kompletne zrekonštruovať váš rodinný dom? Alebo sa chystáte stavať nový dom a neviete, čo patrí medzi základné úkony, bez ktorých nebude váš dom tak dobre vyzerať a fungovať? Medzi prvý krok, ktorý by mal byť v každom jednom dome je práve jeho zateplenie. Okrem toho, že vám po ňom nebude unikať teplo a nebudete zbytočne vykurovať aj vonkajšiu ulicu, poskytuje toto zateplenie aj mnohé ďalšie výhody. Zateplenie domu poskytuje aj ochranu pred respiračnými chorobami či rozličnými alergiami. Samozrejme, že zateplenie domu zahŕňa aj kompletnú prerábku exteriéru domu, čo mu pridá na hodnote a aj na jeho vzhľade.

rodinny dom

Ak ste sa rozhodli pre zatepľovanie, robíte správne. Dôležitá otázka je aj tá, akým materiálom treba zatepľovať, keďže na trhu je široká ponuka týchto materiálov. Medzi najobľúbenejší materiál patrí rozhodne polystyrén, ktorý je najlacnejšou voľbou a poskytuje dostatočné izolačné vlastnosti. Lepším variantom je využiť extrudovaný polystyrén, ktorý má ešte o niečo lepšie izolačné vlastnosti, no zároveň je aj o niečo drahší. Tento druh polystyrénu chráni dom aj pred ohňom a požiarom, čo je jeho obrovskou výhodou. Samozrejme, že výber je už len na vás a vašich preferenciách.

polystyren

Na zateplenie podkrovia polystyrénom potrebujete hrubšiu vrstvu polystyrénu, zatiaľ čo na pivnice či podlahy stačí o niečo tenšiu vrstvu. Preto záleží od časti domu, ktorú budete zatepľovať a pripraviť si rôzne hrúbky materiálov. Vo všetkom vám však pomôžu odborníci a firma, ktorú si najmete na tento úkon.

Zateplenie domu určite nebudete ľutovať, pretože je v dnešnej dobe už samozrejmosťou a bez neho domy strácajú na ich hodnote. Samozrejme, že sú s ním spokojní všetci zákazníci, keďže ušetria vďaka nemu peniaze, skrášlia si svoj dom zvonka a je aj zdraviu výhovujúcejší pre všetkých.