LED trubice T8

LED osvetlenie neobišlo ani svet neónového trubicového osvetlenia. Takisto ako boli klasické žiarovky nahradené LED žiarovkami, rovnako aj klasické neónové trubice zatláčajú do úzadia LED trubice predovšetkým kvôli obrovskej úspore energie a mimoriadne dlhej životnosti. Trubicové osvetlenie sa teší veľkej obľube nielen v priemysle a kanceláriách, garážiach, ale aj v našich domácnostiach – v kuchyniach, kúpeľniach, obývačkách, či v akváriách.

neonove osvetlenie

A je tak často využívané, že výmena klasických neónových trubíc za LED je finančne veľmi rozumné riešenie. Na prvý pohľad sú obe druhy trubíc rovnaké, takže rozdiel nezbadáte a vymeniť ich je takisto jednoduché – buď si kúpite celé svietidlo, ktoré je už určené na použitie LED trubice, alebo ak máte starší typ svietidla v ktorom chcete vymeniť klasickú neónku za úspornejšiu – je lepšie si vopred naštudovať návod ako na to, prípadne sa poradiť s predajcom. Štandardne najvyužívanejším a najrozšírenejších typom sú LED trubice T8 – je to najbežnejšia dĺžka, s ktorou sa stretávame v domácnostiach alebo prevádzkach.

svetelne trubice

V prípade LED trubíc si môžete takisto zvoliť farbu svetla, aká Vám bude najviac vyhovovať – studenú bielu pre aktívne miestnosti, teplú bielu pre miestnosti oddychové alebo neutrálnu dennú bielu, ktorou nič nepokazíte. O LED osvetleniach je známe, že sú funkčne a dizajnovo dokonalé a Vášmu priestoru dodajú úplne nový moderný vzhľad. Je to prirodzené svetlo a pri správnom navolení farby svetla v miestnosti túto vlastnosť nepochybne oceníte najmä v obdobiach kedy svietime viac a dlhšie, keďže prirodzené svetlo neunavuje naše oči.

Krásna farba svetla, vysoká úspora elektrickej energia, dlhá životnosť, ekologickosť, šetrnosť voči životnému prostrediu, plná svietivosť okamžite po zapnutí, zdravotná neškodnosť – výhody LED osvetlenia by sme mohli menovať veľmi dlho a určite nám dáte za pravdu.