Chytré hodinky Samsung Gear S3

Keď pred pár rokmi odštartoval veľký záujem o chytré hodinky, tie nechýbali snáď v žiadnej ponuke popredných výrobcov elektroniky. Čoskoro sa však ukázalo, že šancu uspieť budú mať len tí najsilnejší hráči, ktorí majú skutočne čo ponúknuť. A domnienka sa vzápätí potvrdila.
 muž s kávou
Vývojové rady             Medzi úzku elitu výrobcov chytrých hodiniek sa zaradil juhokórejský gigant Samsung s modelom Galaxy Gear, na ktorého úspech neskôr nadviazali ďalšie jeho modely aj nová rada Gear S, vybavená vlastným systémom Tizen. A práve táto tretia generácia chytrých hodiniek Gear S dostala do rúk toľko tromfov, že sa stali jednotkou na svetovom trhu.
 
Dve varianty              Vyberať môžu zákazníci hneď z dvoch variant chytrých hodiniek, ktoré sa líšia prevedením remienku a mierne odlišnou konštrukciou. Kým decentnejšie Classic s koženým remienkom sa lepšie hodia napríklad k obleku, do spoločnosti, robustnejšiu variantu Frontier ocenia prevažne športovci a mládež.
 pánské potřeby
Technické parametreNajväčšiu pozornosť však na seba strháva dotykový displej AMOLED, chránený tvrdeným sklom. Displej novo dokáže nepretržite zobrazovať základné informácie a to v úspornom režime, čím šetrí batériu, ktorá sľubuje, podľa výrobcov, výdrž až štyri dni, a radí sa tak k tomu najlepšiemu, čo je u takzvaného wearables k videniu na trhu.
 smart hodinky
Funkčné vlastnosti     Hodinky ďalej spĺňajú normu IP68, takže sa nemusíte báť dažďa alebo poliatia vodou a s ich odložením sa nemusíte obťažovať ani pred vstupom do sprchy. Aktívny užívatelia určite privítajú zabudované navigačné systémy GPS a Glonass, aby nemuseli brať telefón so sebou, až si pôjdu napríklad zabehať alebo na prechádzku s rodinou. Okrem klasických funkcií chytrých hodiniek, ako je notifikácia z telefónu alebo monitoring fitness aktivít, možno použiť aj integrovaný mikrofón s malými reproduktory a volať priamo zo svojej ruky.