Vraždiace zvieratá Austrálie

Medúza štvorhranka
 
Známa aj ako morská osa. Je najjedovatejšou medúzou a jedným z najnebezpečnejších tvorov na svete. Medúzy štvorhranky obývajú plytké slané vody väčšinou v oceáne, počas rozmnožovania sa presúvajú aj do plytkých riek. Ich hlava máva zvyčajne 16-24 cm, chápadlá bývajú pri útoku dlhé priemerne 3 m.
modré medúzy
Za posledných 100 rokov spôsobili minimálne 60 úmrtí. Popálenie touto medúzou spôsobuje obrovskú bolesť sprevádzanú pálením akoby horúcou žehličkou. Jej jed môže privodiť kardiovaskulárny kolaps a smrť za 2-5 minút. Niekedy popŕhlení plavci dostanú srdcovú zástavu, alebo sa utopia skôr, ako sa môžu dostať na breh alebo k lodi. Pri popŕhlení sa odporúča použiť ocot.
 
Conus Textile
 
Conus textile je jedovatý druh morského slimáka. Výzorom krásny – má bielo-žlto-čokoládové sfarbenie, ich toxín je mimoriadne nebezpečný. Aby účinne zabíjal, má osteň ktorý vystreľuje a  vstrekuje toxín do obete, a potom zroluje naspäť do ulity. Stal sa prípad, keď človek našiel na pláži tohto slimáka, priložil ho k uchu aby počúval zvuky mora, slimák zaútočil a človek bol do pár minút mŕtvy.
 kamenná ryba
Synaceja bradavičnatá – kamenná ryba
 
Ako naznačuje názov, kamenná ryba vyzerá ako kôpka kamenia. Táto kamufláž je taká dobrá, že ju ťažko spoznáte aj v akváriu. Ozbrojená tŕňmi na chrbte ostrými ako ihla, leží nespozorovaná na dne, až kým na ňu nejaký nešťastník nestúpi.

Keď sa tak stane, obeť je zasiahnutá dávkou neurotoxínu, ktorý spôsobuje obrovské bolesti, rozpad tkaniva, ochrnutie, srdečnú zástavu. V niektorých prípadoch bolo treba zasiahnutú nohu amputovať. Ročne zahynie okolo 20 plavcov po stúpení na kamennú rybu.
 
Atrax robustus
 
Pavúk známy aj ako Sydney funel-web spider, je jedným z najagresívnejších pavúkov sveta. Jeho jed je silný neurotoxín, dvakrát silnejší ako kyanid. Zasiahne nervový systém, môže ovplyvniť ktorýkoľvek orgán. Zaujímavé je, že je veľmi toxický pre ľudí a primáty, ale pre iné zvieratá už tak veľmi nie.

Okrem jedu má aj podivuhodné tesáky. Silné ostré dlhé zuby môžu prepichnúť dokonca necht alebo podrážku topánky. Aj keď je jeho jed veľmi silný, vďaka protijedu nebolo zaznamenané žiadne úmrtie od roku 1981.
 
Okrem týchto zvierat je v Austrálii veľké množstvo ďalších veľmi nebezpečných zvierat ako žraloky, hady, krokodíly, chobotnice, pavúky, ryby.