Zdravý matrac? Jednoznačne ten s pružinami

Pri predstave na pružinový matrac, sa mnohým z nás vybavia naozaj staré kúsky, ktoré si pamätáme z bytov našich starých rodičov, alebo rodinnej chalupy. Je síce pravda, že pružiny boli na výrobu matracov používané ako prvé, ak samozrejme opomenieme spanie na mechoch slamy, avšak v skutočnosti, ide o tie najzdravšie matrace na spanie aké poznáme.

pružinová matrace

Pružinové matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace/pruzinove-matrace majú najmä jednu neskutočne pozitívnu vlastnosť. Z dôvodu, že vnútro matracu nie je vyplnené textíliou, alebo iným materiálom, ktorý do seba nasáva vlhkosť, sa v ňom nemôžu množiť baktérie, respektíve ich množenie je omnoho nižšie. Pružiny v podstate vytvárajú prázdny priestor, takže matrac môže neustále dýchať. V prípade že navlhne, jeho schnutie trvá naozaj chvíľku a navyše je možné.

Vlhkosť na miestach kde spíme spôsobuje mnohé zdravotné problémy. Najčastejšími sú alergie. Pružinové matrace preto fungujú ako ideálna prevencia proti ich vzniku. Takýto matrac by ste si mali jednoznačne zadovážiť aj vtedy, ak alergiou už trpíte. Vlhkosť ďalej spôsobuje dýchacie a taktiež kožné problémy.
Vlhké prostredie je ako stvorené pre množenie plesní a tiež jedného z najčastejších dôvodov alergií a dýchacích i kožných problémov, teda roztočov. Keďže pružiny zabezpečujú dobrú cirkuláciu vzduchu, matrac rýchlo schne a nemôže nadmerne vlhnúť, tieto malé parazity nebudú mať vo vašej posteli šancu prežiť. Matrac s pružinami by ste mali určite zadovážiť aj svojim ratolestiam.

Detail na pružinu

S výhodami, by sme mohli pokračovať ešte dlho. Keďže toľko http://www.tourtrend.cz/ času určite nemáte, spomenieme ešte zopár základných plusov. Nepochybne ide o ortopedické vlastnosti matracov. Takže ak vás trápia bolesti chrbtice, ide o veľmi vhodné riešenie. V neposlednom rade treba spomenúť aj dlhú životnosť a rozumnú cenu. Pružinové matrace sú právom označované za tú najvýhodnejšiu kúpu v pomere ceny kvality a životnosti.