Zažite adrenalín v podobe vodných športov

Rafting
Pri tomto športe sedíte v stabilnom gumovom člne s viacerými ľuďmi a splavujete rieku. Začnete na menej rozbúrených riekach. S pomocou inštruktora sa rýchlo sa naučíte, čo robiť. Na pokojných riekach si vychutnáte krásy prírody aj s deťmi. No tú pravú adrenalínová jazdu si užijete na divokej rieke, s vlnami a kameňmi.

Vodné lyžovanie
Pripevníte si na nohy špeciálne lyže na vodu. Chytíte sa držadla, ktoré je na lane, čo je pripevnené na motorovom člne, a vyrážate vpred. Ťahať po vode vás môže aj takzvaný vlek. Štartovať sa dá buď na súši (na móle), alebo vo vode. Pri tomto športe si využijete najmä rovnováhu.

kanoj

Wakeboarding
Je to vodný šport, ktorý sa dá často skúsiť na dovolenkách, či už u nás alebo v zahraničí. Nohy si pripevníte na dosku, dostanete záchrannú vestu, naučíte sa teóriu, čo máte robiť, a potom to už len uvádzate do praxe. Výhodu majú tí, ktorí už ovládajú techniku snowboardovania, vodného lyžovania alebo surfovanie. V tomto športe, sú totiž tieto tri techniky spojené.
Držíte sa lana, ktoré je pripevnené na motorový čln, ale existujú aj takzvané vleky, ktoré vás ťahajú po vode. Rýchlosť spôsobí, že jazdíte na vode.
Na začiatok je lepšie použiť kratšie lano a nižšiu rýchlosť člnu, či vleku.
Musíte sa ubezpečiť, že máte vpredu tú správnu nohu, aby vám to išlo dobre. Keď sa staviate na vode, preneste váhu viac dopredu, keď stojíte preneste váhu dozadu a užívajte si jazdu. Uvoľnite sa a nesnažte sa ísť proti vode alebo zastaviť hojdanie dosky, proste jazdite. Neskôr sa môžete naučiť rôzne triky.

rafting

Kanoistika
Pri kanoistike sa používa buď kajak, alebo kanoe.
Kedysi slúžili najmä na prepravu, obchodovanie a lov.
V kajaku, pôvodne používanom Eskimákmi, sedí jedna osoba a poháňa ho obojstranným pádlom.
Kanoe, pôvodne slúžilo Indiánom. Ľudia v ňom používajú jednostranné pádlo. Pri pomalej plavbe na kanoe, môžete obdivovať krásy prírody a relaxovať. Je to ľahké plavidlo, pre jedného alebo viac ľudí. Je to aj olympijský šport, v ktorom sa súťaží v rýchlosti alebo slalome.