Výstava áut a rušňov

Auta na cestách vidíme neustále. No také z minulosti možné vidieť len raz za rok. Ak chcete vidieť ako vyzerali auta v minulosti nenechajte si túto príležitosť ujsť.

 starý seat


»        Na výstave môžete vidieť auta z motorom ale aj aby bez . Nájdete tam osobné autá , nákladiaky, športiaky , motocykle a bicykle z medzi vojnového obdobia 50 , 60 a 70 rokov 20-teho storočia.  Určite Vás aj záujmu rôzne prototypy rôznych áut vyrobené slovenskou automobilkou po druhej svetovej vojne . Keďže išlo o medzi vojne obdobie určite vás zaujmú aj tanky rôznych druhov.  No okrem automobilov si môžete pozrieť aj parné , elektrické a motorové rušne , rôzne nákladne vozne , a špeciálne koľajové vozidlá Slovenských železníc. Okrem toho tam nájdete v expozícii železničnej signálnej zabezpečovacej a oznamovacej techniky, zariadení pre údržbu tratí, rovnošiat a ďalších predmetov z histórie železníc na území Slovenska. Mladších návštevníkov záujmu rôzne modeli koľajísk a vláčikov a panorámu dopravnej kancelárie. Múzeum nájdete v priestore koľajiska v prvej bratislavskej stanici.

 stará lokomotiva


»        Ak by ste mali záujem o takúto výstavu , nájdete ju v prvej bratislavskej stanici a navštíviť ju môžete od utorka do nedele v čase od. 10 -tej do 17 -stej . Každý prvú nedeľu v mesiaci je vstup zdarma a ak by ste navštívili výstavu cez týždeň vstupné je 4 eura dospelí deti žiaci , študenti z preukazom a dôchodcovia 2 eura a tak isto aj držitelia karty euro 26 , a ASA a z ostatný zmluvný partneri. Ak by ste chceli rodiny vstup ktorý je pre dvoch rodičov a maximálne 3 deti bude Váš to stáť 9 euro.  Ak by ste mali záujem aj o lektorky výklad zaplatíte za 10 osôb , 10 eur. Pre celoročnú permanentku na všetky výstavy Dopravného múzea zaplatíte 50 eur. Ak teda by ste mali záujem o návštevu dopravného múzea , poponáhľajte sa. Vstup je časovo  obmedzený . (Obrázky sú ilustračné )  Miki.