Vyjdite zo svojej komfortnej zóny

Začnite s malými cieľmi

Autor Jozef Epstein tvrdí, že viac než 80% Američanov má sen napísať knihu. Patríte k týmto ľudom aj vy? Začnite. Sú to práve malé ciele a sny, ktoré sú štartovacou čiarou k lepšiemu zajtrajšku. Ak teda máte sen napísať knihu, tak to skúste. Napíšte hoc aj 3 vety. Máte iné ciele? Chcete sa zúčastniť maratónu? Začnite s aspoň 5 minútami chôdze. Ak si predstavíte svoju budúcnosť, tak váš sen sa vám môže zdať ohromujúci. A prečo nezmeniť sen na realitu? Malé kroky sú hnacím motorom.

obloha

Prečo ju prekročiť?

Ak sa rozhodnete pre tento rázny krok a vašej zóne komfortu dáte definitívne zbohom, ste na dobrej ceste. ak ju opustíte, tak vy sami sa postavíte pred nové výzvy, ktorým budete musieť čeliť. Práve tieto výzvy nás dostanú k výsledkom, o ktorých by sa vám vo vašom komfortnom priestore ani len nesnívalo.
Človek nadobudne obrovské množstvo skúseností a zručností. Taktiež sa naučíte novým vzorcom správania a práve to vás bude poháňať vpred raketovou rýchlosťou. Dôležitou métou je nevzdávať sa. Za žiadnu cenu. Aj keď vás to môže stáť pád. Pretože pády vás formujú a robia ešte silnejšími.

letiště

Prečo sa toho všetci boja?

Aktivita, ako príprava obedu vám prinesie jasné výsledky. Je to totiž zabehnutá činnosť, ktorú ovládate. Vydať sa však na cestu, ktorá je dlhá a nemáte ju prebádanú je už iná káva. Nesie v sebe dávku neistoty a strachu. Neviete, aký bude výsledok a to vyvoláva napätie.
To, čo poznáme v nás evokuje pocit spokojnosti. Necítime žiaden strach. A povedzme si priamo, veľa ľudí ma rado istotu. To znamená, že ak sa im naskytne príležitosť odpútať sa od zóny komfortu, tak radšej ostanú v zabehnutom systéme a užívajú si život bez stresu a neistoty. A práve to ich ukracuje o mnoho príležitostí, ako sa stať novým človekom. Nasleduje iba nezmyselné sťažovanie sa na to, ako sa im v ničom nedarí a obviňovanie okolia za to, že nie sú dieťaťom šťasteny.