Všetky súbory na jednom disku? To musí byť chaos!

Softvérová spoločnosť Paramount Software prišla v roku 2006 s program, ktorý nám umožňuje tvoriť virtuálne disky a vlastne také úložisko na zálohovanie dát, ktoré považujeme za dôležité.
vyhledávání
• Podrobnosti:
Do tohto virtuálneho disku si teda zvolíme a uložíme súbory, o ktoré v žiadnom prípade nechceme prísť. Na pevnom disku si necháme systémové súbory a na virtuálny si môžeme dať iný ľubovoľný obsah. Napríklad súbory či texty týkajúce sa práce, školy, či multimédiá určené na zábavu. Budeme tak mať väčší prehľad a teda nehrozí, žeby sme tieto naše obľúbené súbory nedopatrením z pevného disku vymazali. Takýto softvér využijeme i v prípade, kedy chceme preinštalovať operačný systém. Pri inštalácii označíme pevný disk a s ním sa bude operovať. Naše ostatné súbory /týkajúce sa práce, školy, zábavy/ zostanú chránené na virtuálnom disku. Pevný disk máme napríklad označený ako C a v ňom môžeme preinštalovať operačný systém, alebo robiť podobné aktivity týkajúce sa operačného systému a jeho systémových súborov. Na virtuálnom disku napríklad G /alebo iné písmeno/ budeme mať v bezpečí nedotknuté súbory, ktoré si chceme naďalej ponechať a nechať ich v pôvodnom stave.

Takýto zaujímavý softvér nesie názov Macrium Reflect a oceníte ho v prípade, kedy máte všetky súbory na jednom /pevnom/ disku a vzniká Vám v súboroch určitý chaos. Navyše chcete preinštalovať či iným spôsobom prerobiť systém, no pritom sa bojíte prísť o niektoré súkromné, pracovné, či zábavné súbory. V takýchto prípadoch tento softvér Macrium Reflect príde vhod a podá nám pomocnú ruku.
barevný software
• Najnovšia verzia nesie názov Macrium Reflect 7.0 a prídavok Free značí, že ho máme možnosť stiahnuť ako freeware, teda zdarma. Je kompatibilný s operačným systémom Microsoft Windows. Ak používate iný operačný systém, zrejme budete musieť vyhľadať inú alternatívu.