Ste pripravení na rozlíšene 4k?


Pokrok je určite nevyhnutná a dôležitá vec pre našu dnešnú spoločnosť, ale hlavne pre generáciu, ktorá príde po nás. Už ste asi počuli o probléme, ktorý Vám opíšem. Firma Sony upgradovala svoju populárnu konzolu Playstation 4 na Playstation 4 Pro. V podstate ide o to, že konzola obsahuje rozlíšenie 4k. Lenže nastal problém. Asi polovica, možno aj viac ľudí má síce nové, kvalitné LCD televízory, no tieto TV zatiať nepodporujú rozlíšenie obrazovky 4k. Takže, ak by sme si chceli PS4 Pro vychutnať, museli by sme si kúpiť aj najdrahšiu TV.

tv
Tak ľudia dávajú prednosť klasickej PS4. Firma Microsoft prichádza s podobnou novinkou. Jedná sa Xbox One S. Táto konzola takisto poskytuje rozlíšenie 4k. No ja si myslím, že počas dvoch rokov tento problém pomynie. Totižto nové produkty sa už vyrábajú v rozlíšení 4k, žiadna spoločnosť nechce zostať pozadu. Trh s televízormi bude čochvíľa preplnený obrazovkami, ktoré podporujú spomínané rozlíšenie 4k. Jednoducho teraz sme z toho trocha vystrašení, no do dvoch rokov to bude prirodzený pokrok vpred a my si budeme vychutnávať filmy, videohry v tejto nadčasovej kvalite obrazu. Dovolím si Vám opísať, čo to vlastne to 4k znamená:

•      Jedná sa o rozlíšenie v podobe 4000 pixelov. Poznáme označenia ako napríklad 360p, 720p, v tomto prípade by to bolo asi 2160p. No máme sa teda na čo tešiť.

monitor

•      Čo sa týka digitálneho filmu, rozmery budú okolo 3850- 4100 x 1700- 3110
Tak to teda vyzerá tak, že ak si budeme chcieť kupovať novú elektro techniku a budeme chcieť udržať krok s dobou, pôjdeme teda do predajne s elektrom a vyberieme si TV s podporou 4k už zrejme aj dnes.

televize

Nehovoriac o tom, že niektoré firmy už zvažujú nad rozlíšením 8k. Jednoducho nastala nová éra, už sa kvalita obrazu bude značiť týmto malým písmenkom k. Ja verím, že sa do toho spoločne rýchlo dostaneme a posunieme sa opäť o niečo vpred.