Prečo Volkswagen nedokáže skrachovať alebo ako minúť 400 miliárd dolárov


Volkswagen sa postupne spamätáva zo škandálu spred dvoch rokov – konkrétne škandálu s emisiami. Len americké súdy mu toho roku naparili pokutu vo výške 2,8 miliardy dolárov, klesla jeho predajnosť, no i tak sa stále teší nevýdaným ziskom a aktívam. Ako minúť 400 miliárd?

volkswagen

·         Dajte sa na hazard – ruleta, poker, automaty a mnoho ďalších Vás mile rado pripraví o Vaše zárobky.
·         Choďte do obchodu hladný – nakúpite mnoho viac, než keby tam prídete najedení.
·         Neplaťte účty – prispejte do vačku exekútorom, ktorí si najmä na Slovensku vedia prihodiť akciovú prirážku!
·         Nenakupujte cez web! Títo marketingové tigre majú často nižšie ceny ako by ste našli v kamenných predajniach, čo by spôsobilo pomalšie míňanie.
·         Dajte si ušiť šaty na mieru – opovážte si však skontrolovať rozmery! Čo ak ste ich zadali zle? Môžete platiť za novú látku!
·         Pôžičané nikdy nevracajte načas – hoďte to na mesiac za gauč, spravte si z toho podložku na fľašu od piva. Úroky z omeškania, penále z poškodenia, to je to pravé orechové!

·         Výmena oleja každých 10 000km? Hlúposť. Vaše auto potrebuje špeciálnu starostlivosť, veď ani hranolky nechutia rovnako z prepáleného a nového oleja. Stiahnite to tak na polovicu.
·         Štartovanie auta? Najväčšie ničenie auta! Radšej ho nechajte celý deň naštartované. Aká škoda, že pri tankovaní chcete mať motor zhasnutý.
·         Kúpte si permanentku do posilňovne – no nepreháňajte to s cvičením! Nejaké to jedno kardio do mesiaca je monumentálny výkon a zaslúži si aspoň 29 dní sedenia na gauči.

peníze

·         Začnite fajčiť! Ale nie tie hnusné balené cigarety, ktoré predávajú v obchodoch. Ste špeciálny, a preto budete chcieť na deň aspoň pol tucta kubánskych cigár.
·         Nepozerajte na značky! Či ste chodec, alebo šofér, pokutu za parkovanie zvládne dostať snáď každý. A keď ste dosť dobrý, ako bonus dostanete odťahovku!