Postroje a obojky pre psov, aké majú výhody a nevýhody?

Medzi prvé veci, ktoré si kupujeme pre našich štvornohých miláčikov patrí rozhodne vodítko, ktoré musí mať správnu dĺžku a následne to o čo ho pripneme. A tu nastáva problém, máme si vybrať postroj alebo radšej obojky pre psov? Podľa čoho sa rozhodnúť? Pri postrojoch aj obojkoch pre psov nájdeme množstvo výhod aj nevýhod, o ktorých si povieme viac. Vďaka týmto informáciám budete o niečo múdrejší, a v obchode môžete rovno nakupovať a nestrácať zbytočný čas premýšľaním o tom, ktorý z týchto variantov zvoliť.

psí obojek

Obojky pre psov, áno, či nie?

O správnej veľkosti obojkov pre psov toho asi veľa písať nemusíme. Každý dobrý psíčkar vie základné pravidlo dvoch prstov, ktorým sa treba riadiť. Správna veľkosť obojkov pre psov je tá, keď medzi obojok a psa dokážete vložiť súčasne ukazovák aj prostredník. Predávajú sa v rôznych farbách, materiáloch a veľkostiach. Sú vhodné pre malé aj veľké plemená psov. Ich najväčšou výhodou je ich relatívne nízka cena, dostupnosť a veľmi jednoduché nasadzovanie. Obojky pre psov vám umožnia mať vášho psíka lepšie pod kontrolou, a dokonca uľahčujú výcvik psov. Vďaka týmto vlastnostiam sú populárnejšie ako postroje. Ako jedinú nevýhodu, ktorá je však pre niekoho rozhodujúca, je fakt, že nadmerne zaťažujú krk a chrbát zvieraťa.

obojek pro psa

Postroje pre psov ich výhody a nevýhody

Na rozdiel od obojkov postroje dokážu rozložiť váhu rovnomernejšie po celom tele, čo nespôsobuje zaťaženie ani krku ani chrbtice psa. Tým, že postroj vôbec netlačí na hrdlo má pes voľné dýchanie a nepociťuje nijaký tlak na hrdlo, ktoré niektorým psom spôsobuje stres. Je potrebné si však uvedomiť, že vďaka rovnomernej záťaži na celé telo sa pes stáva silnejším. Neodporúčame ho teda väčším plemenám psov a ani nie je vhodné, aby s postrojom venčilo aj menšieho psa napr. malé dieťa, ktoré by to nemuselo zvládnuť. Postroj pre psov je vhodný najmä pre psov, ktorý svojich majiteľov na každej prechádzke neustále ťahajú. Vďaka postroju sa takýto pes oveľa ľahšie ovláda. Kvalitné postroje, obojky pre psov, ale aj iný sortiment dôležitý pri starostlivosť o vašich štvornohých miláčikov nájdete na webovej stránke https://www.queedo.sk/.