Porovnanie nerezového a dreveného zábradlia

Poďme sa spolu pozrieť na výhody týchto dvoch typov zábradlia.

Nerezové zábradlie

Nerez je vďačný materiál a to znamená, že sa vám odvďačí tým, že sa oň takmer vôbec nemusíte starať. Nasadíte ho a užívate si to, že ho máte. Skrátka je to vyslovene vec, ktorú môžete používať a nemusíte sa nejako obzvlášť o ňu starať. Nepotrebuje každoročnú údržbu, stačí keď ho pár krát ročne pretriete handričkou od prachu. Ani to nie je potrebné, len teda určite to bude krajšie, keď bude vyzerať udržiavane a čisto. Ale ani ten prach na tomto zábradlí nie je tak vidno ako na drevenom zábradlí. Tam sa usadí prach takisto rýchlo, ale vidno ho o dosť skôr. Myslím, že aj tá životnosť nerezového zábradlia prekračuje životnosť dreveného zábradlia, aj keď sa oň budete dobre starať. Esteticky je jednoduchšie doladiť niečo k nerezovému zábradliu než k drevenému. Drevené už udáva štýl, ktorého sa treba držať, pričom nerezové je neutrálne a môžete si zvoliť na ďalšie zariaďovanie hocijaký iný materiál alebo dizajn. Neovplyvňuje až natoľko svoje prostredie, ale je to jemné a decentné zábradlie ako žiadne iné.

stairs-593828_1920

Drevené zábradlie

Je to zábradlie, o ktoré je potrebné sa starať. Drevo je materiál, ktorý časom pracuje. To znamená, že keď budete mať v príbytku vlhko, tak drevo túto vlhkosť nasaje. Tým pádom môže splesnivieť. Ak budete mať v dome sucho, tak vám môže ešte viac popraskať než už popraskalo. Treba ho pravidelne natierať, pretože povrchová údržba sa časom zošúpe. Určite nič nekončí pri tom ako ho namontujete, každý rok mu treba venovať chvíľku svojho času a starať sa oň. Sledovať ho, či sa náhodou niečo neštiepi a nemôže vám ublížiť.

railing-2525141_1920

V tomto porovnaní môžeme vidieť, že jednoznačne víťazí nerezové zábradlie, pretože obsahuje viac výhod, než jeho protivník – drevené zábradlie. O cene v tomto článku nebola reč, pretože sa dajú zohnať drevené aj nerezové zábradlia za rôzne ceny a to teraz nebolo podstatou. Skôr sme sa snažili zhrnúť základné výhody a nevýhody.