Podľa čoho a ako si vybrať sklenené dvere?

Výber sklenených dverí nemusí byť úplne jednoduchý a jednoznačný. Poviete si, že chcete sklenené dvere, no prídete do predajne a zrazu zistíte, že máte na výber milión možností a že si musíte vybrať aj správnu zárubňu a pozerať na to, koľko máte v dome miesta. No proste niečo strašné. Viem to, lebo som si to myslela aj ja s mojim manželom. Chceli sme posuvné dvere sklenené, no keď sme zistili, koľko možností existuje, už sme to skoro s týmto našim plánom vzdali. Keďže píšem tieto riadky, tak asi chápete, že sme to nakoniec nevzdali a sklenené dvere si zaobstarali. Chcete vedieť ako na to? Ako a čím sa pri výbere riadiť? Ja by som to zhrnula asi nejako takto.

Odraz v sklenených dverách

  1. Začnite tým, že si vyberiete vhodný typ zárubne. Keď hovoríme vyslovene o posuvných sklenených dverách, tak sa môžu zasúvať do steny, môžu byť upevnené v koľajničke na zemi a na vrchnej časti stavebného otvoru a môžu na stene aj visieť v posuvnom systéme. Prvá možnosť je najnáročnejšia vzhľadom na stavebné práce, druhá si zas vyžaduje trochu viac priestoru a tretia je najjednoduchšia a najlacnejšie, no musíte mať na stene dostatok miesta. Pri klasických, teda neposuvných dverách v podstate máte na výber len dve možnosti, a to klasickú zárubňu alebo takzvanú obložkovú.
  2. Keď už budete vedieť, ako chcete dvere osadiť, pozerajte na ich rozmer. Veľké dvere sú pekné, no i drahšie a hlavne vás to bude stáť viac práce. Takže si to skutočne dobre zvážte dopredu.
  3. Určite pozerajte aj na estetickú stránku vašich budúcich sklenených dverí. Hlavné je, aby zapadli do celkového priestoru. Napríklad, ja som mala predstavu o skutočne obrovských dverách, no keď sme si nechali urobiť vizualizáciu, tak som pochopila, že by to nevyzeralo asi najlepšie. Preto berte do úvahy veľkosť svojho bytu a aj samotné zariadenie. Sklenené dvere sú super, no nie do každučkého priestoru.

Veľké presklené dvere v modrej izbe