Pixabay, slobodná komunita tvorcov

Ak hľadáme konkrétny výsledok textu v grafickej podobe, teda obrázky, väčšinou použijeme Google či Bing a ten okrem textu rovnako tak nájde i obrázky či videá. Tieto vyhľadávače sú i v tomto smere asi najpoužívanejšie, nájdeme cez ne množstvo takýchto grafických zobrazení, lenže kliknutie na obrázok vás presmeruje na určitú webovú adresu.
•         Pokiaľ obrázky hľadáte len pre vlastné pobavenie či vlastnú informovanosť, táto cesta vyhľadania zrejme vyhovuje väčšine, máte i najväčšiu šancu konkrétny obrázok nájsť.
stejné obrázky
Lenže existujú užívatelia, ktorí k práci ako napríklad písanie článkov, práca s grafikou a podobne, potrebujú prístup iba k obrázkom samotným, ktoré neodkazujú na žiadnu webovú adresu. Píšu alebo tvoria pre iba pre určité weby a tie by nemali odkazovať na stránky, s ktorými vlastne nemajú nič spoločné, ide o autorské práva. Takže títo užívatelia nemôžu používať grafické súbory z vyhľadávačov, ktoré odkazujú na cudzie weby.
•         Práve aj oni preto radi ocenia a zrejme využívajú web s názvom Pixabay, ktorý slúži k slobodnému, neobmedzenú zdieľanu obrázkov bez odkazov či reklamy. Je to v podstate taká rozšírená, avšak nekomerčná komunita, ktorá sa delí o svoje grafické súbory, ktoré vytvorila.
fotografická zbierka
Túto stránku tak ocenia ľudia, ktorí chcú publikovať svoje grafické dielo bez obmedzení, zákazov a reklamy, no a výtvori týcho ľudí zasa ocenia písatelia článkov, ktorí tieto obrázky môžu beztrestne publikovať k svojmu článku. V prírode by sme tomu povedali dokonalá symbióza, v internetovom svete to možno nazvať slobodných zdieľaním pre slobodných tvorcov, ktorí si takýmto štýlom navzájom vypomáhajú a spoločne tvoria web bez obmedzovania licenciami. Avšak napríklad takí autori článkov dostanú za svoj článok, v ktorom sú použité tieto obrázky, zaplatené. Takže tento web Pixabay je pre tvorcov dosť podstatný.