Nešťastné kilogramy navyše

Bohužiaľ rad žien, toto pre mňa sprosté slovíčko, skloňuje vo všetkých pádoch. Snažia sa obmedziť stravu, viac sa hýbať a niektoré sa nechajú zahnať úplne do kúta a nejedia vlastne vôbec. Potom trpia poruchami príjmu potravy alebo inými zdravotnými problémami.

čaj

Preto by bolo možno lepšie začať znovu od začiatku. Áno, nie ste dokonalá, ale to predsa nie je žiadna žena. V prvom rade musíte nájsť cestu sama k sebe a mať sa rada, potom už bude všetko ľahšie. Určite vám neuškodí pravidelná fyzická aktivita, ktorá sa môže neskôr stať vašou radosťou alebo dokonca aj vášňou. Navyše môžete zapojiť aj vaše kamarátky, takže na to nebudete sama.
Čo sa týka výživy, siahnite častejšie po zdravších potravinách, obmedzte cukor a nezdravý tuk. Možno začnete aj variť zdravšie a objavíte chuť nových potravín, ktorá budete jesť prvýkrát. Je to tak trochu objavná cesta, ktorá pre vás môže mať veľmi príjemné výsledky.

Pitný režim je tiež veľmi dôležitý. Okrem vody sa nemusíte báť skúsiť ani čaj na chudnutie, ktorý nájdete na trhu vo viacerých variantoch.

Zázračný Wulong

Prvýkrát sa objavil v jednej čínskej provincii už v 15. storočí. Jedná sa o čiastočne fermentovaný čaj, čo znamená, že jednotlivé lístky môžu po zbere len čiastočne oxidovať. A práve fermentácia je to, čím sa odlišuje napríklad od klasického zeleného či čierneho čaju, tá je u neho len čiastočná. Preto je občas označovaný ako zázrak na poli chudnutia, čo preukázali aj početné vedecké štúdie. Číňania veria, že Wulong je účinný pri kontrole a udržiavaní zdravej telesnej hmotnosti. Pomáha urýchľovať metabolizmus a tým samozrejme prispieva k spaľovaniu kalórií.

sklizeň

Zaujímavé fakty

o Zlepšuje schopnosť spaľovať tuky až o 12%.
o Je o 250% účinnejší pri stimulácii metabolizmu než zelený.
o Polyfenoly, v ňom obsiahnuté, pomáhajú znižovať vstrebávanie tuku a cholesterolu o 50%.
o Znižuje brušný tuk.
o Pôsobí ako prevencia vysokého krvného tlaku.
o Odbúrava stres.
Taký super nápoj, však? Vyskúšajte ho aj vy.