Nedostatok financií

Celkovo rada trávim čas v meste niekde na dobrom jedle, drinku či káve. Toto všetko sa dá ale len ťažko finančne zvládať a som odkázaná na pomoc rodičov, čo mi nie je najpríjemnejšie. Kedy si budem ale viac užívať ak nie teraz? Kým nemám plno starostí a mám veľa voľného času a priateľov. Je to ideálne obdobie a ja to jednoducho milujem. Práve preto som sa rozhodla, že prídem na to ako si peniaze ušetriť bez toho aby som to veľmi pociťovala a mohla si dopriať všetko, čo chcem.
V prvom rade musíte mať príjem peňazí, čo je asi každému jasné. Veľmi dobré je najprv využiť možnosti, ktoré vám ponúka systém a to napríklad štipendiá ak ste študent. To vám vie prilepšiť dostatok financií. sloupce mincí.jpgTaktiež je vhodné nájsť si brigádu, musíte ale dbať na to aby ste ju zvládali a príliš vás nezaťažovala. Veľmi dobré je pracovať z domu. Je to práca, ktorú môžete spraviť kdekoľvek. Doma, na prednáške, či v kaviarni je to len na vás. Navyše si veľmi ľahko zarobíte aspoň nejaké peniaze. Vhodné je popri tom aj niečo predávať a vyrábať. Je to veľmi príjemný relax a v dnešnej dobe je veľa možností ako to zrealizovať. Vhodné je brať aj príležitostné brigády.mince.jpg
Druhú stránku tvoria samozrejme výdavky. Veľmi vhodné je obmedziť výdavky, ktoré uskutočníme len preto lebo sme strašne hladný, smädný alebo potrebujeme kofeín. Vždy ak niekam cestujete alebo idete na dlhšie nákupy alebo čokoľvek iné, zoberte si zo sebou vodu a nejakú sladkú tyčinku. Pokojne aj niečo iné, čo máte rada. Takto sa vyhnete tým výdavkom, ktoré sú len z nutnosti daného momentu. Na veci, na ktorých nepotrebujete mať značku alebo niečo iné určite zvoľte tie lacnejšie varianty. Ide hlavne o spotrebné veci ako sú vatové tampóniky, hygienické vreckovky, toaletný papier a podobne. Boli by ste prekvapený koľko takto ušetríte. Porozmýšľajte o tom, kde by ste mohli ušetriť práve vy a budete prekvapený výsledkom!