Náš exteriér- naša vizitka

Náš vonkajší priestor toho o nás veľa napovie. Možno si to uvedomujeme a možno nie, ale je to pravda. Už prvý pohľad okoloidúcich a susedov sa zameria na náš exteriér a podľa toho si spravia mienku i o našom interiéri, čiže priestore vo vnútri domu. Ako teda dosiahnuť na oko sympatický zovňajšok nášho bývania?

vila

Záhradné stavby
Bolo by vhodné vybrať predmety, ktorá budú aktuálne pre každé ročné obdobie. Ideálne by bolo umiestniť ich tam, kam si myslíme, že budú najviac " biť " do očí. Už len týmto krokom vytvoríme príťažlivú atmosféru. No zároveň si treba dať pozor, aby sme nemali veľa predmetov, ktoré budú na sebe " nakopené. " Bude to pôsobiť chaoticky, nemotorne a  dojmom, že si nevieme po sebe upratať staré veci. Polpulárnou voľbou do terasy sa stáva i altánok, ktorý je ako stvorený na letný oddych a pozvanie pre susedov, či známych. Bolo by taktiež vhodné, aby bol pripojený k miestu, kde máme gril, aby sme vôňu a chuť grilovaného mäsa mala vždy pod nosom a po ruke. Aby sme zakaždým nemuseli odbehovať niekoľko zbytočných metrov a návšteva bude čakať. K altánku je treba pridať i správny nábytok, ktorý by bol praktický i dizajnovo sympatický. Aby sme si mohli s návštevou pohodlne posedieť a takisto mať priestor na servírovanie a jedenie pripravených dobrôtok.

domek

Bazén
Ak bazén nevlastníme a nemáme naň zrovna ani finančé prostriedky, alternatívou môže byť väčší nafukovací bazén, ktorý ako- tak tento nedostatok vynahradí. Na osvieženie úplne stačí. Návšteva ho isto ocení, nebojte sa. Pri bazéne by padli vhod umiestnené aspoň menšie lavičky. No pri normálom bazéne, v ktorom si aj zaplávame by mali byť neodmysleteľnou súčasťou. Ak by sme už náhodou boli z plávania unavení a prišlo by nám nevoľno, lavičky sú prvá záchrana, ale poslúžia i na príjemný oddych, aby sme sa podobným veciam vyvarovali.