Najvyhľadávanejšie web stránky v roku 2018

Najpopulárnejšie webové stránky na svete v roku 2018 boli vybrané podľa počtu návštevnosti a unikátnych informácií o návštevníkoch, ktoré vykonáva Alexa, nielen štatistická a analytická služba.
 
aplikace

Google
 je prvým najpopulárnejším vyhľadávacím nástrojom na celom svete. Každý deň sa vytvorí 3,5 miliardy vyhľadávaní. Návštevnosť presiahne 28 miliardy.
 
      2.Urc ste tento týždeň sledovali video na www.youtube, rovnako ako mnohí iní. YouTube je najobľúbenejšia webová stránka s videami na webe a každý deň sa na YouTube spúšťa okolo 5 miliárd videí.
 
      3. Najobľúbenejšia stránka medzi sociálnych médií na internete je Facebook. Denne sa prihlási viac ako 1,4 miliardy aktívnych používateľov. Komunikujú s rodinou a priateľmi, aj obchodníkmi atď.

smarthphone
 
        4. Baidu je najväčším vyhľadávačom v čínskom jazyku so 70% podielom na trhu. Je používaný miliónmi ľudí denne. Odhaduje sa, že 90% Číňanov využíva Baidu ako vyhľadávač. Funguje tak ako aj Google. Baidu je 4. najpopulárnejšia webová stránka svetovo, a 1. stránka v Číne.
 
      5. Wikipedia je jedným z najužitočnejších a najpoužívanejších stránok na internete. Akýkoľvek obsah je k dispozíci na úpravu pre každého, kto vie doplniť danú tému. Stránka je založená pre šírenie vedomostí, preto väčšina ľudí používa ako zdroj na vzdelávanie.
 
        5. Reddit je podobná stránka ako Facebook. Môžete zdieľať, lajkovať, komentovať. S 549 miliónmi návštevníkov mesačne sa Reddit umiestňuje ako 6. na celosvetovom rebríčku.
 
          7. Internetový portál a vyhľadávač Yahoo poskytuje poštu, správy, mapy, videá a mnoho ďalších webových služieb. Štatistiky, ktoré zbiera, nevydáva slobodne. Návštevnosť za mesiac dosahuje cca. 1 miliardu.
 
           8.Google.co.in je indická verzia vyhľadávača Google. Má vlastné servery. Umožňuje používateľom vyhľadávať indické domény, ale aj stránky na celom svete. Podporuje jazyky v angličtine, hindčine, bengálskom, telugu, maratskom a tamilskom.
 
         9. QQ.com slúži na posielanie správ v Číne. Cieľom je poskytovať svojim používateľom "one-stop online život". Sociálny sieť motivuje používateľov, aby  posielali fotografie, uchovávali denníky, pozerali videá a počúvali hudbu, písali blogy.
 
QQ.com dosiahol svetový rekord Guinness pre najvyšší počet online používateľov v programe, ktoré sú pripravené posielať správy okamžite. Ich počet je viac ako 210 milión. Aktívni používatelia prekračujú 800 miliónov.

wikipeid
 
        10. Amazon je na správnej ceste, aby sa stal  primárnou spoločnosťou zameranou na zákazníkov. Stránka Amazon.com ponúka na kúpu obrovský výber maloobchodných produktov ako knihy, filmy, elektronika, hračky a mnohé iné. Ponúka ich buď priamo, alebo ako sprostredkovateľ. Služba Prime poskytuje videá aj hudbu. V USA s viac ako 600 miliónmi produktov na predaj sa stal číslom 1. Na celom svete predáva nad 3 miliardy produktov na 11-tich trhoch.