Najlepší skokani medzi zvieratami

1.       Blcha
Podľa výskumov sú najlepšími skokanmi na svete blchy. Vzhľadom k ich veľkosti sú najlepší skokani do výšky aj do diaľky zo všetkých zvierat. Blchy môžu skočiť 220-násobok svojej vlastnej dĺžky a 150-násobok svojej vlastnej výšky tela! Bolo by to tak, ako by sme my skočili takmer 400 metrov do diaľky, alebo 250 metrov do výšky. Pôsobivé!

rosnička
 
2.       Stromová žaba
Stromové žaby môžu skočiť 150-násobok vlastnej dĺžky tela, čo ich umiestňuje na druhé miesto medzi najdlhšie skákajúce zvieratá vo vzťahu k telesnej hmotnosti.
 
3.       Pavúk skákavkovitý
Tento pavúk môže skočiť 100-násobok svojej vlastnej dĺžky. Je to akoby človek preskočil 2 lietadlá.
 
4.       Peniarka
Peniarky môžu skákať 70-násobok svojej výšky. Pri skákaní vytvárajú najväčšiu silu vo vzťahu k telesnej hmotnosti – viac ako 400-násobok ich telesnej hmotnosti. Spočiatku sa zrýchľujú rýchlosťou 4000 metrov za sekundu, v priebehu milisekúnd dosahujú rýchlosť štartu štyri metre za sekundu!

antilopa
 
5.       Dipodomys
Tieto hlodavce môžu skočiť vzdialenosť 45krát dlhšiu ako vlastnú dĺžku tela! Sú najlepšími skokanmi do diaľky zo všetkých cicavcov vo vzťahu k ich veľkosti tela.
 
6.       Kobylka
Kobylky môžu skákať 20-násobok svojej vlastnej dĺžky. Človek by musel skočiť cez celé basketbalové ihrisko.
 
7.       Klipspringer
Klipspringer má výšku približne 1,5 m a môže skákať 10-násobok svojej vlastnej výšky tela. Sú najvyššie skáčuce cicavce vo vzťahu k ich veľkosti tela.
 
8.       Nahur modrý
Nahur žije v Himálajach a je jedným z najlepších skokanov medzi zvieratami. Sú prispôsobené na skok z útesu na útes a z kopca na kopec.

pavouk
 
9.       Kengura červená
Kengury červené sú najrýchlejšími skokanmi medzi všetkými cicavcami. Môžu skákať rýchlosťou až 56 kilometrov za hodinu.
 
10.   Zajac
Zajac je jedným z najrýchlejších zvierat a má skvelú schopnosť skákať. Skáču veľmi rýchlo, čo sťažuje predátorom, aby ich chytili.