Na výške záleží

Starší ľudia si nerady sadajú aj na zem, pretože sa z nej potom veľmi ťažko dvíhajú. Niektorí si už radšej ani nesadnú, pretože čo ak by potom ani nevstali. So vstávaním z nižších miest je to teda náročnejšie, čím je človek starší. Takto si to mladý človek ani nevie predstaviť aké to môže byť, keď už trošku zostarne a jeho nohy už nebudú také ako bývali.

bed-4769147_1920

Postupom času sa teda môže stať, že aj samotné vstávanie z postele sa stane niečím, čo pôjde len veľmi ťažko. Najvhodnejšie by bolo preto svojich blízkych alebo starých rodičov odbremeniť od takéhoto vstávania a dopriať im vysokú posteľ. Takáto posteľ je na pohľad úplne rovnaká ako normálna, ale napriek tomu je o kúsok vyššia. Aj takýto menší kúsok môže dopomôcť k skvalitneniu života vašich blízkych o niekoľko desiatok percent. Neviete si ani predstaviť akí môžu byť vďační za to, keď im takéto niečo ponúknete.

Ja, osobne, ani nemám rada také postele, do ktorých sa človek tak povediac zvalí a cíti sa ako v nejakom korýtku. Je to pre mňa také neprirodzené a aj keď som mladá, tak sa mi z takejto postele dosť ťažko vstáva. Niet sa o čo oprieť pri vstávaní a často to drevo, ktoré ohraničuje posteľ sa zarezáva do nôh. Človek má potom pocit, že keď sa postaví, tak sa určite musí doňho udrieť. Ani samotné líhanie si do postele nie je príjemné. Osobne by som teda radšej volila vyššiu posteľ, kde si človek môže pokojne rovno sadnúť a príjemne sa zodvihne. Taká žena to ocení aj v prípade, keď bude tehotná a používanie jej brušných svalov bude z časti obmedzené.

kermit-198605_1920

V posteli trávime veľa času a mala by spĺňať isté kritériá. Hlavne pre starších ľudí by mala byť miestom, kde si poriadne oddýchnu a vyspia sa toľko koľko potrebujú. Hoci vekom potreba spánku klesá, stále sa potrebujú poriadne vyspať. Hoci nevstávajú do práce, aj oni majú právo byť oddýchnutí a čerství.