Mystérium tantry

Mystérium tantry je spôsobené záhadnosťou a tajomnosťou, ktorá spočíva v súkromnosti a intímnosti tantrickej masáži a zážitku, ktorý si medzi sebou masážny pracovník a klient vymieňajú. Práve ten fakt, že ide o citlivú a intímnu skúsenosť, ktorá sa odohráva v bezpečnom a súkromnom prostredí masážneho salónu vytvára medzi verejnosťou rozdielne pohľady. Tantra má teda taktiež i mnohých odporcov, ktorí si ju zamieňajú so sexuálnymi službami. Tento pohľad na tantrickú masáž je však poriadne skreslený a ovplyvnený tým faktom, že masáž pozostáva okrem iného i z masírovania aj intímnych oblastí. Z toho dôvodu je tantrická masáž vhodná skôr pre ľudí, ktorí sú maximálne otvorení intimite a skúšaniu nových a pre niektorých aj zvláštnych vecí. Tantru by ste avšak mohli skúsiť aj v prípade, ak intimita a otvorenosť nie je vaša príliš veľká stránka, ale chceli by ste to zmeniť. Tantrické masáže totiž to dokážu pomôcť s budovaním lepšieho vzťahu samého k sebe a sebadôvere, a tým pádom i k väčšej miere otvorenosti.

masážny salón

Okrem toho tantra je skvelou terapeutickou metódou, ktorá pomáha s odstránením psychického i fyzického napätia a dokonca vie zlepšiť aj niektoré druhy zdravotných problémov. Ak vás sprevádzajú obavy z priebehu tohto typu masáže, nemusíte mať strach. Na začiatku každej tantrickej masáže sa s vami najprv masérka alebo masér porozprávajú a pripravia vás na to, čo vás čaká. Následne budete odvedený do sprchy alebo kúpeľa, kde očistíte vaše telo, aby bolo pripravené a uvoľnené pre začiatok masáže. Priebeh tejto masáže sa dá vlastne považovať za tantrický rituál, a preto je počiatočná očista tela potrebná okrem hygienických dôvodov zároveň aj pre očistenie mysle.

priebeh masírovania

Po očistnom kúpeli sa môže začať konkrétny druh zvolenej tantrickej masáže. Kvôli tomu, že ide o naozaj silný zážitok sa po jeho skončení môžete v masážnej miestnosti venovať chvíľke odpočinku alebo meditácie, ktorá vás privedie naspäť do reality. Samozrejmosťou nevyhnutnou ako súčasť tantrickej masáže sú i špeciálne masážne oleje, ktoré na vás masér natiera a následne dotykmi aktivuje energetické vibrácie tela. Po skončení celého masážneho procesu tým pádom nasleduje ďalšia očista tela, ktorá slúži na umytie zvyškov oleja.