Ktoré známe aquaparky na Slovensku na oplatí navštíviť?

S prichádzajúcim letom a vyhliadkou na krásne slnečné dni určite každý z nás uvažuje nad tým, ako sa príjemne schladiť a zároveň si užiť kopec zábavy a relaxu s našou rodinou či priateľmi. Na Slovensku môžete v súčasnosti nájsť mnoho jazier, vodných tokov či kúpalísk, ktoré vám túto možnosť ponúkajú. No ak chcete zažiť niečo viac a užiť si luxus a komplexné služby, rozhodne sa zamerajte na aquaparky na Slovensku. Tie sa totiž výrazne líšia od klasických kúpalísk najmä vďaka širokej ponuke aktivít a služieb.

aquapark

Aquaparky na Slovensku nájdete takmer v každom kraji


Ak vás odrádza dlhé cestovanie za vodnými svetmi, nezúfajte. Aquaparky sú dnes rozmiestnené po celom Slovensku a vy sa tak môžete porozhliadnuť po tom najbližšom k vám. Medzi najväčšie aquaparky na Slovensku môžeme zaradiť Tatralandiu v Liptovskom Mikuláši a tiež aquacity Poprad. Tieto dva vodné svety za rok navštívi najviac turistov, a to nielen v letných mesiacoch. Keďže sa nachádzajú v tesnej blízkosti obľúbených lyžiarskych stredísk, mnoho ľudí spojí lyžovačku so službami aquaparku a tak majú v podstate dve dovolenky v jednej. Medzi ďalšie známe vodné svety patrí aquapark Senec na západnom Slovensku, Holiday park v Kováčovej, Aquarelax v Dolnom Kubíne, Vadaš v Štúrove, Thermalpark Bešeňová či vodný svet vo Vyšných Ružbachoch. Spomenuli sme len niektoré, no na Slovensku ich môžete nájsť oveľa viac.


vodní svět

Čím sa aquaparky na Slovensku líšia od klasických kúpalísk?


Už sme tak trochu naznačili, že aquaparky na Slovensku môžu svojim návštevníkom ponúknuť omnoho viac ako klasické kúpalisko. Aquapark v podstate v sebe zahŕňa komplex služieb od ubytovania, stravovania, kúpania až po starostlivosť o telo. V každom aquaparku nájdete niekoľko rôznych bazénov, ktoré sa od seba odlišujú teplotou vody, zložením vody, veľkosťou bazénu či atrakciami určenými pre rôzne vekové kategórie. Okrem kúpania sa môžete nechať rozmaznávať rukami profesionálov a užiť si dokonalú masáž či inú procedúru, ktorá skrášli vaše telo a poskytne vám nezabudnuteľný zážitok. Aquaparky na Slovensku sú hotový poklad a vy si v nich môžete užiť dokonalú letnú či zimnú dovolenku.

Zistite oveľa viac o vodných svetoch na Slovensku a kliknite na stránku http://nasavoda.sk/. Cestujte za relaxom a zábavou a spoznajte, čo všetko Slovensko ponúka.