Karin Dorová- Winnetouva legenda


Narodila 22 februára 1938 v meste Wiesbaden. V detstve začínala s malými  roľami , no neskôr dostávala role  ktorých si  zahrala hlavnú úlohu. Medzi najznámejšie filmové tvorby v ktorých si zahrala bol Vinetou v úlohe krásnej Rybany.  Tento film mal u divákov úspech herečka si zahrala aj v druhom pokračovaní v úlohe krásnej mladej ženy Mabel.


 představení Vinnetou


V roku 1994 získala Scharlihovu cenu vďaka role krásnej Rybane. O pár rokov neskôr si zahrala po boku amerického herca Seana Conneryho vo filme žiješ len dva krát v úlohe ryšavej agentky Helgi.Karin ktorá sa zamiluje do britského agenta Jamesa Bonda. Mohli sme ju aj  vidieť  aj v romantických  filmoch podľa predlohy Rosamunde Pilcherovej ako Splnený sen, Volanie minulosti či Cena za lásku. Posledný film ktorý natočila bol Jsem ta druhá a v roli alkoholický ktorá bojovala za svoj sen. Neskôr sa  objavila  aj v nemeckých kriminálkach ktoré natočila hneď  po návrate z Hollywoodu.  To bolo jej posledné účinkovanie vo filme a seriáli  ktorom sa objavila . Od vtedy sa svojej hereckej kariére venovala už pomenej teda už sa neobjavovala  v divadle , televízie a filme tak často  až pokiaľ sa rozhodla že  zavesí  herectvo na klinec.


 


Vo svojom živote nemala veľmi šťastné manželstvo. Rozpadlo sa jej dva krát , a v jednom mala syna z prvého manželstva a na tretí sa vydala za režiséra a producenta George Robothamom s ktorým aj spolupracovala na niektorých projektoch.  Túto herečku  ale môžeme zaradiť medzi talentovanú a úžasnú herečku ktorá to vedela nie len v divadle ale aj na filmovom plátne a dôkazom toho sú jej úspešne filmy ktoré natočila.


 dva bratři


No veku 79 rokov nás táto talentovaná herečka navždy opustila a odišla do hereckého neba. Prajeme úprimnú sústrasť jej rodine a hereckým kolegom z ktorý ju poznali a zahrali si s ňou bok po boku vo filme , seriáli, alebo v divadle. (Obrázky sú ilustračné ) Miki.