Kam za kultúrou?

Ak ste cez víkend s rodinou doma, mali by ste využiť svoj čas, a naplánovať si spoločný plán na nasledujúci deň. Čo tak vyraziť do mesta za kultúrou, a oboznámiť sa so súčasným umením?

bratislava
 
Výtvarné galérie na Slovensku
Čo tak vyskúšať zmenu, a ísť namiesto nákupov do divadla alebo galérie? Je to cenovo výhodné, a na viac sa naučíte kopu zaujímavých nových vecí ohľadom umenia či kultúry. Spoznáte predstaviteľov umenia tu a v zahraničí. Je dobré byť informovaní ako to všetko začínalo, a ako to funguje dnes. Čo je práve IN a čo zase nie je. Je to skoro ako s módou. Vybrať si môžete z bohatej ponuky, či už tu alebo na internete, a nakoniec zájsť do tích čo vás zaujmú.
 

  • Západné slovensko– Slovenská národná galéria a Kunsthalle v Bratislave, Nitrianska galéria, Centrum súčasného umenia a Galéria Jána Koniarka v Trnave, Múzeum moderného umenia Danubiana v Bratislave
  • Stredné slovensko– Stredoslovenská galéria v Banskej Bystrici, Zvolenský zámok – Slovenská národná galéria, Turčianska galéria, Novohradské múzeum a galéria v Lučenci, Kysucká galéria v Oščadnici, Slanický ostrov umenia v Námestove
  • Východné slovensko– Východoslovenská galéria, Šarišská galéria, Tatranská galéria v Poprade, Galéria umelcov Spiša

 
Akcie, workshopy, tvorivé dielne
Galérie ponúkajú nielen mesačné či stále expozície, ale taktiež organizujú rôzne akcie, či umelecké činnosti. Nájdu si svoje na chuť aj deti a mládež, v tvorivých dielňach kde spoznajú veľa nových vecí. Ohľadom histórie, a možno aj trocha remesla.

výstava
 
Školy s umeleckým zameraním
Na Slovensku zas nie je tak veľa škôl zameraných na umenie. Ale nájdu sa aj také. Napríklad vysoké školy v Bratislave, Košiciach či v Banskej Bystrici, ktorých študenti predstavujú každú zimu a leto svoje vytvorené diela. Treba len správne vystihnúť deň otvorených dverí a prieskum prác.
Je to jednoduché, naštartovať auto alebo sa rovno vydať vlakom po Slovensku. Trocha pohybu predsa nezaškodí. Príjemnú zábavu, a veľa pozbieranej inšpirácie na vašu možno prvú tvorbu!