IP adresa a súkromie

Dnes svoje počítače využívame hlavne k prístupu na internet a teda i k webovým stránkam. Preto už automaticky máme v počítači nainštalovaný antivírusový softvér, aspoň na mesiac zdarma. Pretože už pri prvých návštevách webu nám hrozí, že okamžite stiahneme nejaký vírus ako napríklad Trojský kôň.
bílý kabel
Existuje mnoho typov internetových vírusov. Niektoré sa snažia kaziť a spomalovať Váš počítač, niektoré Vám nainštalujú nepotrebný softvér, ktorý potom máme problém odinštalovať / takouto formou robia reklamu softvéru, o ktorí ľudia nejavia veľký záujem/a potom sú tu vírusy, ktoré napadnú naše súkromie.
modrý robo
Lenže. Aj pokiaľ poctivo platíme za antivírusový softvér, aj pokiaľ ho pravidelne spúšťame, upgradujeme a kontrolujeme, stále je tu tá otázka nášho súkromia, pretože naše pripojenie má svoju vlastnú indentickú IP adresu. Táto naša adresa nie je chránená, táto adresa sa zobrazuje mnohým ľuďom , ktorých nepoznáme. Je to ako Vaše telefónne číslo z mobilu, na ktorom nepoužívate Clear. Pri navštevovaní mnohých stránok za sebou zanechávate i túto IP adresu. A možno by ste sa čudovali, koľko o nás prezrádza naša IP adresa. Môžete si to overiť pomocou ip- adress. Navyše si zoberme fakt, že pri vybavovaní pripojenia na internet sme poskytli všetky naše osobné údaje a až potom sa nám vytvorila IP adresa. Teda napríklad náš operátor pomocou IP adresy nájde všetky naše osobné údaje ako meno, adresa,… Pokiaľ sa jedná o operátora, je to relatívne v poriadku. Ale ak by niekto chcel, zrejme by naše údaje pomocou IP adresy zistil takisto. Netvrdím že to je jednoduché, ale je to reálne a dá sa to. Takisto ako pomocou mobilného čísla. Tiež sa niekedy čudujeme, odkiaľ niektoré spoločnosti vzali naše číslo a odkiaľ vedia, ako sa voláme.
bílý nápis
Riešením je použiť služby proxy. Veľa stránok Vám poskytne anonymnú IP adresu, cez ktorú môžete stránku prezerať. Túto službu proxy Vám poskytujú zdarma, výmenou za to, že Vám pošlú nejakú Adku, reklamu.