Hodina zeme

Hodina zeme je venovaná len a len našej matičke Zemi. Počas dňa Zeme zvykneme vysádzať nové stromčeky alebo zbierať odpadky. Počas hodiny Zeme by sme toho veľa takéhoto nestihli. No hodina zeme má inú myšlienku. Jej myšlienka spočíva v tom, že by sme mohli aspoň na tú jednu hodinku v roku vypnúť svoje notebooky, televízory, telefóny, počítače, žiarovky, lampy a všetko možné, čo spotrebováva elektrickú energiu.

hodiny

Prijmite moju výzvu!
Svet by sa mal ponoriť do tmy. Pretože elektrický smog je už taký obrovský, že je takmer nemožné sa mu vyhnúť. Elektronika nás zaplavuje z každej strany a len málokto jej úspešne odoláva. Tento rok vyšla hodina zeme na sobotu dvadsiateho štvrtého marca od pol deviatej do pol desiatej. Na Slovensku sa o hodine zeme veľa nehovorí a ani sa to veľmi nepropaguje. Ľudia si myslia, že im všetko prejde a nemusia sa venovať záchrane našej planéty. Že ona sa s tým vysporiada… No na vašich miestach by som si tým nebola taká istá… Ani matička Zem nie je všemožná a určite ju prestane baviť bojovať proti nám neustále.

zeměkoule

Prijmite moju výzvu!
Preto vás nabádam, aby ste urobili aj vy túto službu našej Zemi, hoci aj inokedy ako v tento dátum. Najkrajšie by bolo, keby ste si zorganizovali celý takýto deň. Keď by ste vstali s východom slnka a naplno využili slnečné svetlo, aby ste večer nemuseli zažínať lampu. A večer by ste si svietili pri sviečkach alebo by ste jednoducho išli spať vtedy, keď sa zotmie. Takýto jednoduchý život žili naši predkovia a boli šťastní. Tak neviem, prečo by sme nemohli byť aj my šťastní, hoci len cez tú jednu hodinku v roku. Isto sa zaobídete bez televízie. Aspoň sa konečne porozprávate so svojou rodinou alebo manželom. Neuveríte ako veľmi vám to pomôže budovať lepšie vzťahy. Nielen s druhými ľudmi, ale aj samy so sebou. Pretože najprv musíš mať rád seba, až potom druhých.

Prijmite moju výzvu!