Google mapy a jej funkcie

Možno ich poznáte veľmi dobre, ale má aj funkcie o ktorých možno ani neviete. Preto v tomto článku si prečítate všetko o Google mapách a ich rozšíreniach.

mapy

Ø Satelitný terén
Vďaka tejto funkcii môžete vidieť, ako vyzerá zem vo vesmíre či ktorá časť zemegule má noc a ktorá deň. Ak si priblížite nižšie vidíte všetky štáty, ktoré sú pekne rozložene a ak ešte nižšie budete rolovať uvidíte aj všetky mesta, ktoré má daný štát či krajná.

Ø Premávka
Ak kliknete na premávku a kliknite a na daný štát či mesto môžete vidieť aká je momentálna dopravná situácia. Táto funkcia je vhodná hlavne pre tých ktorý cestujú autom, a chcú sa vyhnúť dopravným zápcham či kolónam.

město

Ø Vyhľadávanie
Ak si do vyhľadávania napíšete napríklad Mexiko, vypíše Vám všetky informácie o tomto štáte, Okrem základných informácii, nájdete aj fotky či videa daného štátu a takisto aj meno súčasného prezidenta, či aktuálnej meny.

Ø Trasa
Naplánujte si najrýchlejšiu trasu ku cieľu. Google mapy Vám nájdu najrýchlejšiu trasu a poskytnú všetky informácie o trase. Napríklad či sú kolóny havárie alebo iné dopravné obmedzenia.. Trasu si môžete naplánovať aj keď idete autom, bicyklom, hromadnou dopravou, či letecky alebo pešo.

Ø Upozornenia
Ak cestujete pravidelne, môžete si nastaviť upozornenia. Je to akási informácia aby ste nezabudli na presný čas odchodu a príchodu do cieľa.

Ø Služba Vaše príspevky
Táto služba Vám umožní hodnotiť navštívené mesto či krajnú. K tomu môžete pridať aj fotku či videa a napísať krátky príspevok o tom ako sa Vám na tomto mieste páčilo. Iný užívateľ, potom toto hodnotenie uvidí môže toto miesto navštíviť tiež.

mobil

Ø Street View
Ak nechcete nikam cestovať ale túžite navštíviť alebo objaviť miesto je tu aplikácia Street View. Vďaka tejto funkcii sa môžete vybrať kam sa Vám zachce a to z pohodla vášho domova. Stačí sa zadať miesto,spustiť funkciu a ste tam, ako keby ste kráčali po meste či krajne.