Financujme si život

Vraví sa, že človek by si mal na začiatku svojej kariéry peniaze požičiavať a v strednom veku platiť dlhy a v dôchodku svoje našporené peniaze začať utrácať.
Ja osobne som zástancom jednoduchej teórie a to: "Nikomu nič nedlžím, nikomu nič nevrátim."
zeleň stromu
Nechcem byť nikdy nikomu nič dlžný, chcem mať celý život pocit čestného človeka a prežiť ho s čistým a slobdným svedomím, kedy budem financovať iba svoj život a ľudí, na ktorých mi záleží, predovšetkým ak budem mať rodinu. Uchovať si pravdivú tvár, aby sa mi každý mohol pozrieť do očí. Pokiaľ budem môcť, tak pomôžem a peniaze nebudem pýtať späť. Pokiaľ nemôžem a peniaze mi budú chýbať, poviem to otvorene a na rovinu. Také isté jednanie by som si vyprosil aj od ostatných ľudí, aby nesľubovali nesplniteľné, aby ťažili sami so seba a nie na úkor nenásytných pôžičiek, ktoré poskytujú pod dojmom, že nám idú na pomoc a že to je tá pravá čestná cesta.
Ale mnohí si pomyslíte, že žijem v rozprávke, že neviem, čo je skutočný svet. A ja vám vravím a priznávam, že máte pravdu. Takto by som to chcel ale sám neviem, či by som bol potom schopný vôbec prežiť. Ale možno áno a možno miniem za život i menej, než by som veril poisťovniam a podobným inštitúciám. Len si pravdepodobne nebudem môcť doprajať toľko vecí. No pocit ako takej slobody a čisté svedomie, pocit kedy nikomu nič nedlžím je v podstate krásny a nemusím si ho kupovať. Ale vlastne musím, pretože,…
americký dolar
Ak človek skončí strednú školu, už má povinnosť hradiť si zdravotné poistenie sám. Bum! Niečo sme povinní hradiť a ani sme si nič nepožičali. Ak sa o človeku v dnešnej dobe dozvedia, že má čo i len sveter, už po ňom budú chcieť aj ten sveter.  O chvíľu budeme platiť aj za to, aby sme mohli otvoriť dvere nášho domu a výjsť na vzduch. Mnohé veci ktoré by mal hradiť štát, si hradíme sami, pričom niekedy akoby sme tie peniaze vyhodili von oknom. Ak som chorý, lieky si musím kúpiť a zdravotná poisťovňa mi nedá ani vitamín C. Skoro 5 000 000 ľudí platí mesačne dane, no aj tak  si všetko, každé jedno poistenie a skoro všetky služby aj tak financujeme sami. A pokiaľ prídeme o strechu nad hlavou, štát nám nepostaví ani chatrč.