Dovolenka na dvoch kolesách

Patrím k ľuďom, ktorí milujú dovolenku pri mori a zároveň milujem bicyklovanie. Ako to všetko dať do kopy ?
Niekedy som časť dovolenky preleňošila v luxusných rezortoch na brehu mora, Druhú časť som prežilo v blízkom okolí „šľapajúc“ na bicykli s vetrom vo vlasoch.
Pred rokom ma ale oslovila jedna moja známa, aby sme išli na dovolenku na Korfu. Nádherný zelený ostrov s jednou s najkratších a najúžasnejších pristávacích tratí v Európe.

korfu

Tu sa zmenil celý môj dovolenkový systém. Hotel neponúkal služby all inclusive iba polpenziu- teda raňajky a večere. Najprv som dlho šomrala na taký výber dovolenky. Ponúkol mi však nový rozmer. Zrazu som nebola viazaná na okolie hotela počas celého dňa a mohla som teda tráviť veľa času aj mimo hotela. Požičali sme si bicykle a brázdili sme ostrov krížom krážom. Zastali sme kde sme chceli a na ako dlho sme chceli. Posedeli sme s miestnymi ľuďmi, počúvali sme ich životné príbehy. Pootvorili sme im svoje srdcia a aj oni nám na oplátku pootvorili tie svoje.

moře

Spoznali sme cez príbehy obyčajných domorodcov, cez ich vynikajúcu stravu,ostrov tak, ako to nedokáže zorganizovať žiadna cestovná kancelária. Nebol to beh za delegátkou po pamiatkach, ale rýdze poznávanie ostrova ako celku.
Do hotela sme sa vracali naozaj iba vyspať. Ani večere sme nechodili konzumovať- hostili nás domorodci a my sme na oplátku vždy kúpili fľašu kvalitného vínka, alebo koňaku. Niekedy sme s nimi išli na trh a nakúpili čerstvé potraviny a oni z nich vykúzlili špeciality, aké v rámci all inclusive nedostanete. Na bicykli sme videli stavby nové aj staré. Vyhliadky, na ktoré by sme sa autobusom nikdy nedostali. Úzke uličky, po ktorých by sme inak ani neprešli.
Nechcela sa nám veru odísť. Bola to moja najlepšia dovolenka. Mám sa tam vrátiť? Otáľam s tým- neopakovateľné zážitky sú totiž preto neopakovateľnými, že sa nemajú opakovať!