DOVODY PREČO VYUŽIŤ SLUŽBY REALITNEJ KANCELÁRIE

Predstavte si situáciu v ktorej sa rozhodnete predať svoju nehnuteľnosť v súkromnej inzercii.  Pripravíte si zaujímavý inzerát, pridáte fotky nehnuteľnosti, aby ste byt predali čo najrýchlejšie. Napíšete pozitívne informácie a inzerát zverejníte. Po krátkom čase vám začne vyzváňať telefón s ponukami realitných kancelárií, ktoré budú mať záujem vašu nehnuteľnosť dobre predať. Množstvo telefonátov sa bude zvyšovať. Zrazu máte pocit, že už je toho priveľa?  Nie je jednoduchšie tieto povinnosti priamo nechať na realitného makléra?
palec nahoru
Hlavnou činnosťou realitných kancelárií je vyhľadanie vhodnej nehnuteľnosti k maximálnej spokojnosti zákazníka. Maklér vyhľadá konkrétny objekt podľa požiadaviek a klient sa nemusí o nič starať. Príde sa len pozrieť a zhodnotí možnosti – áno, alebo nie.

Na druhej strane žiadna realitná kancelária nepracuje zadarmo, vždy je potrebné jej vyplatiť vopred dohodnutú sumu, ktorá je vyjadrená percentuálnym podielom z ceny nehnuteľností.

Výhody prizvania makléra:
–          ich prehľad na trhu pomôže hľadať ľudí na správnom mieste,
–          makléri sa svojej práci venujú naplno, rozumejú jej,
–          úspech je pravdepodobnejší ako pri samostatnom hľadaní.

Mnohokrát sa stáva, že ľudia sa chcú o svoju ponuku, alebo dopyt postarať sami vlastnými silami, čo v preklade znamená omnoho viac povinností a vybavovania. Môže sa stať, že pri troche šťastia sa k výsledku dopracujete skôr, alebo to potrvá dlhšie. Problémom je, že súkromná osoba nemá toľko skúseností a nedisponuje takými vedomosťami ako realitný maklér. Aj možnosť inzercie a časovej flexibility pri obhliadkach bytu sa môžu stať prekážkou. Súkromná osoba, ktorá je zamestnaná a chce napríklad predať byt, nemôže sa venovať predaju bytu, respektíve obhliadke počas pracovnej doby v týždni, čo môže predaj výrazne oddialiť.
podání ruky
Keď ste vlastníkom nehnuteľnosti a potrebujete ju prenajať, aby vám nestáli financie, prípadne sami potrebujete prenájom, osloviť realitnú kanceláriu je skvelým nápadom. Je pravdepodobné, že vás to vyjde nejakú časť peňazí, ale ušetríte kopec času a môžete si byť istý, že ste dostali odborné informácie a neurobíte chybu pri kúpe nebytových priestorov.