Doom 2016


Videohra s názvom Doom sa dnes už považuje za slávnu legendu, ktorá sa hrávala v deväťdesiatich rokoch a pioniera prvých 3D hier žánru first person shooter, kedy bola zároveň aj najpopulárnejou a radila sa medzi top videohry. Svojej popularite sa však tešila dlho, aj dodnes. Dokonca sa dávala za príklad, akoby mala byť ukážková hra na štýl first person shooter prevedená.

děsivost

1993-1994
Svetlo sveta uzrela už v roku 1993 a získala si obrovskú popularitu, rovnako ako pokračovanie z roku 1994 Doom II: Hell on Earth. Oba tieto tituly boli a sú také populárne, že sa vydávali až do roku 2012/!/ a to na všetky populárne herné zariadenia, v nezmenenej podobe. Aj v roku 2012 ľudia túžili zahrať si túto nezmenenú klasiku, kedy na väčšinu hier z toho obdobia sa už dávno zabudlo. Takže to už vraví samo za seba, aký mala táto hra u ľudí úspech.

čert

2004
Za zmienku určite stojí titul z roku 2004 a to Doom 3, ktorý je oproti predchodcom viditeľne vynovený. Graficky, no aj príbehom a levelmi. Určite stojí za to a je to skvelá hra, no dá sa vôbec dosiahnuť popularity prvých dvoch titulov? Tretie pokračovanie možno zaradiť ako taký priemer, nič také, čo by nám opäť vyrazilo dych, konkurencia už zosilnela, ale aj tak Vás hra zabaví a určite sa jedná o kvalitné spracovanie, no oproti konkurencii už nejde o nič nadštandartné.

sci-fi

2016
Avšak prichádza rok 2016 a zrazu vidíme, čítame, že na trh prišla hra s názvom Doom 2016. Určite sme mali mnohí zmiešané pocity, každopádne skôr pozitívne a boli sme veľmi zvedaví. Vravím o zmiešaných pocitoch, pretože slávne tituly už niekedy ťažia len zo svojho slávneho predchodcu a mena, nie aktuálnej snahy a prevedenia. No Doom 2016 je určite výnimka. Opäť to dokázal! Aj v roku 2016 opäť boduje a zasa nám dokázal vyraziť dych. Veľmi inovatívne a skvelé prevedenie, no zábavná hrateľnosť, ako u prvých dvoch titulov. Osobne nevidím ani jedno negatívum, snáď  len to, že si hru nemám na čom spustiť /: /predsa je náročná na hardvér, ale to zasa značí, že ide o kvalitu/.