Dobrý spánok = dobrá posteľ


Pri zariaďovaní spálne by ste ako prvú mali kupovať posteľ. Zvyšok nábytku kúpte podľa nej. Či sa už budete orientovať podľa ceny, rozmerov, alebo štýlu najväčšiu pozornosť venujte posteli.
Manželská posteľ je dôležitý kus nábytku. Mala by byť vkusná, pevná a hlavne, malo by sa na nej dobre vyspať.

postel

Posteľ z drevotriesky
Tieto postele sú lacné. Vybrať si môžete z veľkého množstva postelí. Tu ale ich výhody končia. Ich veľkým mínusom je krátka životnosť. O pár rokov vám začne posteľ vŕzgať a z lepidla sa začnú uvoľňovať chemikálie. O dobrom spánku budete môcť už len snívať.

Posteľ z masívu
Možno vám tento materiál príde staromódny, ale masív ide znova do módy. Drevo je prírodný materiál, ktorý ľudskému organizmu nijako neškodí. Bez akejkoľvek údržby vám bude posteľ z masívu slúžiť niekoľko rokov. Potom stačí len renovácia a môžete si pokojný spánok užívať ďalej. Údržba postele z masívu je jednoduchá. Stačí ju jednoducho utrieť vlhkou handričkou. Drevo je nalakované, takže voda sa do neho nedostane.
Jedinou nevýhodou tejto postele je jej cena. Ak si ale vezmete do úvahy, že vám táto posteľ vydrží doživotne v podstate ušetríte.

Čalúnené postele
Tento druh postelí vás osloví svojou eleganciou a luxusom. Oceníte ich hlavne ak zvyknete v posteli čítať, alebo pozerať televízor. Doprajú vám pohodlie.
Ukladací priestor
Ak máte malý byť vyberte si posteľ s ukladacím priestorom. Nevýhodou takýchto postelí je ich nepriedušnosť – matrac sa nebude vetrať.

matrace

Matrac
Tvrdé, mäkké, pružinové, jeden, alebo dva matrace,… výber je veľký.
Na manželskú posteľ si vyberte radšej dva menšie matrace než jeden veľký. Vám môže vyhovovať mäkší matrac, zatiaľ čo partnerovi tvrdší.
Veľkosť matraca by mala byť aspoň o 20 cm vyššia než človek, ktorý na ňom bude spať. Najvhodnejšia šírka matraca pre jednu osobu je 90 cm – jednoposteľ. Pre manželskú posteľ je odporúčaná šírka matraca pre jedného človeka aspoň 80 cm. Berte tieto rozmery do úvahy pri kúpe postele a váš spánok bude ako v bavlnke.