DIY fotokniha

Fotografie sú zachytené momenty. Chvíle keď sme boli šťastní, smutní, situácie keď sme prežívali dôležité kroky v našom živote. Mnohokrát sú tam zachytené jedinečné chvíle, ktoré sa už nikdy nezopakujú.
 V tejto modernej dobe pomaly, ale isto vychádza z módy fotky si tlačiť a mať ich v tlačenej verzii. Ľudí nebaví listovať vo fotoalbumoch a radšej si fotky pozerajú cez tablet či digitálny fotorám. Som však presvedčená, že vlastnoručne vyrobená fotokniha plná pekných spomienok je veľmi dobrý variant darčeka pre milovanú osobu.

brožura

Potrebujeme:
·         výkresy veľkosti A5 (biele alebo čierne – čierna je efektnejšia)
·         špagát prípadne karisblokové krúžky (dajú sa objednať na internete)
·         ozdobný papier/výkres
·         veci na dekoráciu (čipky, stužky, biele fixky, korálky, špagáty, lyko…)

foťák

Postup je veľmi rýchly a jednoduchý. Výkresy o veľkosti A5 sa ťažko zháňajú a veľkosť A3 vyjde aj lacnejšie. Na jednu fotoknihu použijeme aspoň 5 listov A3 (fotokniha bude mať 20 listov, 40 strán). Výkres rozdelíme na štvrtiny a rozstrihneme na 4 časti. Rovnakej veľkosti si pripravíme aj úvodnú stranu z ozdobného výkresu. Pomocou dierkovača a mierky na ňom si na jednej strane spravíme diery. Album môže byť orientovaný na výšku, na šírku, môže mať dierky hore alebo na boku, je to len a len na vás. Jednotlivé strany ozdobíme podľa vlastnej fantázie. Čo sa týka fotiek sú dve možnosti ako ich do albumu vložiť.

fotky

Buď ich tam prilepíte a tým pádom tam budú napevno, alebo si vytvoríte zo stužky/špagátu/papiera do štyroch rohov „putká“, do ktorých vložíte fotky a kedykoľvek ich môžete vymeniť za iné. A máte hotovo! Nie je to nič zložité a obdarovanú osobu to mnohokrát poteší viac ako drahé darčeky z obchodu. Veď darovať človeku kúsok vášho priateľstva zhmotneného vo fotografiách je vždy veľmi milé a vie to zahriať pri srdci.