Deep web – Temná stránka internetu


Hovorí sa, že ak by sme prešli všetky bežne sprístupnené stránky internetu, tvorili by len okolo 5% celkového počtu existujúcich webových stránok. Či už toto číslo berieme s nadhľadom, alebo nie, faktom je, že drvivá väčšina obsahu na internete sa cez bežné prehliadače vyhľadať nedá.

hacker

Zvyšných cca 95% je ukrytých na mieste zvanom Deep Web. Na zobrazenie stránok na Deep Webe nám bežné internetové prehliadače ako Chrome, Mozzila, Opera či Explorer, stačiť nebudú. Môžeme mať svoje údaje síce zaheslované, ale nikdy nie sú 100% chránené pred útokmi hackerov. Asi jediný, pre nás dostupný prehliadač, je Tor., ktorý možní ukrytie IP adresy a tým chráni jeho užívateľa.
Anonymita je pre používateľa Deep Webu mimoriadne dôležitá. Na tomto mieste sa totiž nachádzajú webové stránky, naozaj, so znepokojivým obsahom. Morálka, etika či zodpovednosť na tomto mieste neexistuje.

V tom lepšom prípade ide o predaj mäkkých, alebo tvrdých drog, či zbraní. V horšom prípade sa dá dohodnúť obchod s ľuďmi, orgánmi, prípadne si objednať vraždu.  Okrem diskusných fór plných pedofilov, kanibalov, ľudí zo všetkými druhmi úchyliek, až po obchod s ľuďmi, telami, či orgánmi.

bínární

Pre zvedavcov, ktorý by si chceli prehliadač Tor nainštalovať, ide o skutočne zložitý postup, plný varovaní a bezpečnostných opatrení a preto sa neodporúča.  Hoci prehliadač poskytuje ochranu, mnohým náhodným návštevníkom, ktorým sa podarilo dostať na Deep web zo zvedavosti, boli doručené varovné emaily, aby na stránku už nevstupovali. Administrátori stránok totiž vedia zistiť nielen plné meno návštevníka, ale aj jeho celú adresu.

Samotne obchodovanie na tomto webe prebieha s virtuálnou menou – bitcoin.
Za bitcoiny si viete objednať množstvo rôzneho tovaru, spomínané drogy, či chemikálie a iné nebezpečné látky, kradnuté kreditné karty, falošné doklady, či občianske preukazy, zbrane, samopaly, granáty, či bomby. Mimo možnosti na kúpu, viete nájsť aj podrobné video návody, ako bombu zostrojiť.

Profesionáli, ktorý sa pohybujú v hlbších miestach Deep webu potrebujú už špeciálny software. Vedia sa totiž dostať k stránkam, kde sa plánujú teroristické akcie, či priestor pre hackerov, ktorí sú schopní nabúrať sa do účtov v bankách.
A hoci je už samotný Deep web naozaj temné miesto, obsahuje čiernu dieru zvanú Dark Web. Na tomto mieste je naozaj to najhoršie z najhoršieho. Je to priestor pre detskú pornografiu, obsahuje videá z reálnych vrážd, popráv, znásilňovaní, experimentov na ľuďoch, či potratov.

web

Tých, ktorí by snáď tvrdili, že Deep web je len vymyslená teória, musíme sklamať. Web je bohužiaľ krutá realita a dúfame, že zvedavosť nepriláka náhodných návštevníkov. Každý klik na tomto temnom mieste, je klik na slepo a nikdy neviete, čo svojím prezeraním môžete spôsobiť.