Čo vás urobí naozaj šťastnými

Mnohí ľudia si myslia, že nie sú šťastní, lebo nemajú dostatok financií. Áno, bez peňazí by sme asi nemohli existovať. Ale nie sú základom šťastia. Keby ste sa dobre poobzerali okolo seba, videli by ste veľa bohatých ľudí, ktorí môžu mať všetko na svete, ale šťastní nie sú. Možno dokonca závidia vám, vašu rodinu, voľný čas, zdravie, dobrú náladu. To všetko sa nedá za peniaze kúpiť. Skúste byť šťastní pomocou iných vecí ako len peňazí. Pocit šťastia nám vie dodať zdravie nás a našej rodiny, finančné zázemie, rodina, priateľstvá. Pravda je taká, že každý sa má tak, ako si to sám spraví.

svoboda

Najlepším pomocníkom k pocitu šťastia je šport. Akýkoľvek. Je dôležité, aby vás bavil, bol dostatočné variabilný a šitý na mieru vášmu zdravotnému stavu. Endorfíny, ktoré sa vyplavujú z tela pri športovaní, sú stimulantom pocitu šťastia. Pravidelným cvičením sa z vás stane šťastnejší človek.
Šťastie na vás nečaká doma. A preto chodievajte častejšie von, za priateľmi, známymi, do prírody. Spoznávajte nové miesta a nových ľudí. Veľa cestujte a meňte miesta. Nemusí ísť o drahé dovolenky. Iste je aj vo vašom okolí veľa zaujímavých miest, ktoré ste ešte nevideli.

Kvalitný spánoka občasná meditácia z vás spravia nového človeka. Vaša nálada je priamo úmerná tomu ako ste sa vyspali. Aspoň sedem hodín spánku denne vám dodá energiu na prekonávanie akýchkoľvek životných prekážok. V prípade, že ste z nejakého dôvodu zle spali, nebojte sa zdriemnuť si aj počas dňa. Naučte sa tiež meditovať a usporiadať si svoje myšlienku vo vašom vnútornom svete.

skok

Hudba a skvelá kniha vám vedia spríjemniť každý deň. Ak máte obľúbenú pesničku, alebo interpreta, počúvajte ich čo najviac nahlas. Výbornou voľnou je ranná jazda v aute do práce a k tomu váš song. Ponorenie sa do deju zaujímavej knihy vás upokojí a prinesie pocit šťastia. Pri všetkých činnostiach, ktoré vám robia radosť, zabúdate na negatívne myšlienky. Vždy keď vás napadnú, rýchlo ich odhoďte preč a zamestnajte myseľ svojimi koníčkami a príjemnými činnosťami.
Nezáviďtedruhým ľuďom, nikdy nemôžete vedieť aký je ich život v realite. Buďte vďační za to čo máte. Pomáhajte svojmu okoliu a nikdy nekonajte sebecky. Venujte dostatok času ľuďom, ktorých milujete a nebojte sa vyjadrovať city.