Budúcnosť počítačov

Niekedy bola budúcnosť vykresľovaná počítačmi. Dnes sú už samozrejmosťou a majú o moc menšie a praktickejšie rozmery. Zato 100 krát väčší výkon. Futuristov kedysi asi ani nenapadlo, že stroje menom počítač budú mať pododu notebookov, či dokonca tabletov a že ich budeme môcť  používať i cestou v autobuse.
Za zmienku k tejto téme stojí výrok dnes už zosnulého Stevea Jobsa, ktorý povedal:

obvod

" My trhy neobsluhujeme, my ich vytvárame."
Ak sa viacerí poskytovatelia týmto mottom budúcnosť je na dosah už za pár rokov a so sebou prinesie i nečakané a prevratné zmeny.
Vieme si však my predstaviť budúcnosť reálnejšie? Ako na tom bude táto počítačová technika za niekoľko dlhých rokov?

kod

Výber vhodného zamestnanca
Softvérové služby sa zrejme využijú i v práci s ľudskými zdrojmi. Životopisy a motivačné listy pomôže zamestnávateľom zorganizovať softvér. Už nebudú nastávať problémy s pokrčním papiera, či založenia dokumentu na miesto, kde sa následne stratí. Datábaza bude uložená v počítači, softvér dokumenty automaticky zoradí a dokonca by sa dal naprogramovať na automatický výber toho najlepšieho kandidáta pre danú prácu.

Počítač nás bude počúvať na slovo
Dnešní futuristi vravia o programe, ktorý bude schopný rozpoznať ľudskú reč a príkazy. Pre každý výraz a vetu, ktorú vyslovíme, počítač automaticky spustí svoju prácu webový prehliadač, či dokonca zložitejší softvér. Takýmto spôsobom bude napríklad možné cez počítač nakúpiť bez toho, aby sme položili prst na klávesnicu.

klávesnice

Práca zobrazená prehľadne na obrazovke počítača
Často sa vraví i možnej indentifikácii každého jedného zamestnanca pomocou počítača. Či už zamestnanci pracujú v sklade, hale, či dokonca na cestách, o každej ich aktivite bude mať nadriadený prehľad. Tým pádom bude mať jasnejšiu predstavu o tom, kto si povýšenie v skutočnosti zaslúži a tí lenivší pracovníci sa budú musieť posnažiť viac, čo prinesie firme i mesačne väčšie zisky.