Aston Martin začína vytvárať elektrickú ponorku a Porshe hybridnú jachtu

Aston Martin objavil novú oblasť činnosti. Britská spoločnosť predstavila svoju prvú ponorku. Na realizáciu tohto konceptu sa Aston Martin spojil s výrobcom civilných ponoriek Triton.

pod vodou

·         Jedná sa o sklenenú kapsulu s hmotnosťou približne 4 tony.
·         Interiér projektu Neptune je navrhnutý v tradícii Aston Martin – s povrchovou úpravou kože a uhlíka. Poskytnutá je aj klimatizácia.
·         Konštrukcia karosérie sa podobá na najlepšie autá Jamese Bonda (v skutočnosti väčšinau anglických špeciálnych vozidiel vyrábala Aston Martin).
·         Rýchlosť ponorky bude asi 9,2 kilometrov za hodinu.
·         Samotná ponorka bude určená pre 2 osoby a môže sa potopiť do hĺbky 500 metrov.

·         Dobitá batéria stačí na 12 hodín obdivovania podvodných priestorov.
·         Tím dizajnérov spoločnosti Aston Martin vyvinul tri verzie štýlov, z ktorých každá ponúka jedinečnú kombináciu farieb a povrchových úprav.
Kúpiť si ponorku "Aston Martin" môžete za 3,3 milióna dolárov. Prirodzene, podvodné vozidlo bude vydané len v obmedzenej sérii.  Nepáči sa Vám ponorka? Čo tak hybridná jachta od Porshe?
FA Porsche vydalo hybridnú jachtu s podporou talianskej lodenice Dynamiq.
·         Luxusný GTT 115 (Grand Turismo Transatlantic) je určený pre fanúšikov automobilov, ktorí oceňujú rýchlosť a štýl. 35-metrová jachta je nanesená šedou farbou, ktorá ju spája s autami Porsche. Na exteriéri pracovali dizajnéri, ktorí si požičali štylistické riešenia z elektrickej misie E.
·         Pokiaľ ide o interiér, sú tu aj prvky vozidiel Porsche: nábytok v štýle športových sedadiel, originálny dekoratívny vzor a uhlíkové vlákno.
·         Jachta bola doplnená o niekoľko kabín, obývaciu izbu, jedáleň, kuchyňu, kúpele a bazén.

jachta

·         Je určená pre šesť hostí a šesť členov posádky.
·         Treba poznamenať, že táto jachta je jediná na svete, ktorá je vybavená podvodným krídlom Hull Vane, vďaka čomu je možné zlepšiť stabilitu plavidla a znížiť spotrebu paliva. 
·         Maximálna rýchlosť jachty je 39 km / h