Art Selfie- Nájdite svojho dvojníka z 18. storočia!

Google nám na základe svojej čerstvo vzniknutej platformy Google Arts and Culture ukázal, že kultúra je našou dôležitou súčasťou i v tomto technologicky rozvinutom období. Platforma moderným a zaujímavým spôsobom odkazuje na historické diela, mimochodom nájdete medzi nimi i kúsky zo slovenských múzeí či galérií. Zaujímavá je ale predovšetkým nová funkcia, ktorej opisu chcem venovať väčšinu tohto článku. Funkcia má názov Art Selfie a verím, že svojou podstatou zaujme viacerých užívateľov.

dekorace

Vďaka tejto novej funkcii sa k historickým umeleckým dielam môžete dostať aj formou vytvorenia vašej selfie, na základe ktorej vám platforma nájde historický portrét tváre s podobnými črtami, respektíve historickú osobu, na akú sa podľa čŕt vašej tváre podobáte!

tapeta

Nájdite tak svojho dvojníka z historických malieb!
Priznávam, nemusí sa jednať priamo o dvojníka, ale skrátka o tvár, ktorá sa bude podobať tej vašej a už len samotná podstata tohto nástroja pôsobí zaujímavo a zábavne. Necháte sa prekvapiť, aký historický portrét vám systém na základe vašej selfie vyhodí. Tá správna zábava môže začať najmä v prípade, ak budete s kamarátmi. Ako vyzerá váš "dvojník" z 18. storočia? Možno sa budete celkom podobať, no postava z 18. storočia bude mať pravdepodobne iný účes či zastarano smiešnu ozdobu okolo krku. Nechajte sa prekvapiť! Každopádne viacerým z nás sa už stalo, že nám niekto pripomenul našu podobu s inou osobou, tak prečo nie aj s historickou? Je to dosť možné, genetika ľudí sa za cca 3 storočia tak veľmi nezmenila, výraznejšie sa mení len štýl a imidž.

Behom chvíle dokáže aplikácia porovnať vaše črty doslova až s tisíckami pradávnych malieb a nájsť najrelevantnejší výsledok. Funguje to na základe takzvaného "počítačového videnia" v strojovom učení.

  • Aplikáciu si stiahnete priamo na platforme Google Arts and Culture a je kompatibilná s operačným systémom Android a iOS.