Ako na obličkové kamene

Ak sa vám nahromadí veľa minerálnych solí v moči a zostúpia do močovodu, môže to viesť k začiatku problémov s obličkovými kameňmi. Záchvaty bývajú intenzívne a veľmi nepríjemné. Bolesť pri močení, vystreľujúce pichanie do oblasti chrbta a dokonca aj horúčky a infekcia bývajú sprievodnými javmi tohto ochorenia. Lekára musíte vyhľadať ak sa bolesť stupňuje, pociťujete závrate a nájdete si krv v moči. V počiatočných štádiách si môžete pomôcť sami a kamene odstrániť aj bez zásahu lekárov.

čaj

Základom boja s obličkovými kameňmi ja príjem dostatočného množstva tekutín. Vhodné je piť čaje, ktoré kamene rozpúšťajú. Takmer všade rastú stromy bazy, z ktorej si môžete spraviť čaj. Ten je veľmi účinný proti obličkovým kameňom. Potrebné je ho piť aspoň päťkrát denne. Okrem kameňov vám pomôže aj pri migréne, proti kašľu, pri prechladnutí alebo pri prečistení organizmu.

V boji s touto nepríjemnou chorobou vám pomôže aj citrónová šťava a v lete si doprajte dostatok melónu. Doma si skúste pripraviť šťavy, ktoré sú veľmi účinné. Stačí vám k tomu pomaranč, jablko a citrón. Tieto druhy ovocia zmixujte a pite ich čo najčastejšie. Už naše staré matere si vedeli doma pripraviť aj množstvo sirupov. Neváhajte a vyskúšajte jeden z nich. Napríklad zmiešajte jeden odšťavený citrón s 200 ml olivového oleja, k tomu pridajte rovnaké množstvo medu, javorového sirupu a rozmixovaný petržlen. Všetky ingrediencie dobre zmiešajte a uložte v sklenenom pohári do ľadničky. Každé ráno si doprajte jednu lyžicu sirupu na lačný žalúdok a nezabúdajte počas dňa veľa piť.

ledviy

Pri problémoch s kameňmi vám môže pomôcť aj obyčajné proso. Pripravte si nápoj z neho jednoduchým spôsobom – dobre ho umyte a nechajte cez noc odstáť zaliaty vodou. Na druhý deň ho zalejte dvoma litrami vriacej vody. Vodu zlejte až po 12 hodinách a následne ju pite. Doprajte si každý deň aspoň dva deci prosového vývaru. Iste ste nevedeli, že podobný účinok má aj zázvor. Ten je známy silným antibakteriálnym pôsobením a pomáha aj pri obličkových kameňoch. Skúste piť čaj z neho po dobu aspoň dvoch týždňov a uvidíte, že sa vám uľaví. Do postrúhaného zázvoru pridajte korenie kurkuma, kokosové mlieko a med. Všetko zalejte vriacou vodou a pite tento čaj raz až dva razy denne.