Akívne domy

Jedná sa o domy, ktoré ako som vyššie spomínal, šetria energiu, sú tolerantné voči životnému prostrediu a  okrem toho disponujú vnútornou klimatizáciou.
Tieto domy s prívlaskom aktívne používajú napríklad strešné okná, ktoré sú automatické, čiže dajú sa naprogramovať. Tieto domy by byť postavené do tvaru písmena C. Automatické okná, ktoré postavíme poctivo od podlahy až po strop, navodia efekt priestrannosti a vytvoria dojem solídneho dizajnu našich izieb. Má to však i ďalšiu výhodu- nemusíme využívať klimatizáciu naplno, do miestností nám bude prúdiť čerstvý a svieži vzduch zo záhrady. Nehovorím len o oknách v izbách, ale i o strešných oknách.

pokoj

Aktívne domy zároveň disponujú i wi- fi termostatmi, bezdrôtovým ovládaním svetla, či senzormi, ktoré upozornia pri nečakanom únikom vody z vodovodu či vane.

Tepelné čerpadlo a 3- zónová pec sa postarajú o príjemné teplo, ktoré navodí príjemnú a komfortnú atmosféru v našej domácnosti.
Teraz si dovolím citovať technického manažéra Russela Ibobtsona, ktorý je zodpovedný za tento projekt- aktívne domy.
" Dnes nie je až taký problém postaviť aktívny dom. Chcem posunúť ďalej svoje reálne skúsenosti s jeho užívaním a na mojej rodine zdokumentovať, ako nás vnútorná klíma ovplyvňuje fyzicky aj psychicky."

kuchyně

Takže aby som to zhrnul- Aktívne domy sa musia skladať z vnútornej klímy, no zároveň by mali mať okenné otvory od podlahy až po strop, aby k nám hlavne cez leto, prúdil i čerstvý vzduch z vonku. Takouto kombináciou si zabezpečíme ten najzdravší typ bývania. Nemusíme sa báť nachladnutia, ani dusných a vydýchaných miestností. Dôležité je spomenúť, že tieto domy sú vytvorené komplet z ekologických materiálov, čiže zásah do prírody a životného prostredia je minimálny. Teda hlavnými myšlienkami tohto projektu sú- ekologické zmýšľanie  našej spoločnosti a zároveň pocit zdravia a pohody.