Aké aktivity podnikneme v zimnom období?

Leto nám ubehlo veľmi rýchlo a blíži sa zimné obdobie. No nezúfajme, aj toto obdobie má svoje čaro a so sebou prináša nové možnosti.
• Aké?
Môžeme ísť navštíviť naše zasnežené hory. Či už dávame prednosť pešej turistike, či niečomu extrémnejšiemu ako snowboarding. No vidíte. Máme nové hobby. Aj pri športe snowboarding sa však nemusí jednať o extrém. Pokiaľ sme začiatočníci, mali by sme sa informovať o správnej výbave, vhodnej našim skúsenostiam. V prvom rade treba vybrať tú správnu dosku, pretože ak sa prerátame, nepôjde o zážitok, ale za 5 minút skončíme v nemocnici. Takisto by sme nemali podceňovať doplnky.
na prašném sněhu
Pokiaľ si však necháme poradiť s tým vhodným výberom dosky i doplnkov adekvátnym k našim skúsenostiam, bude nás čakať skvelý zimný zážitok. Samozrejme, najskôr sa musíme trochu zaučiť, no o chvíľu si konečne odskúšame, aký je to pocit, zjazdiť na snowboarde naše vysoké a prekrásne hory. Nielenže navštívme a z blízka obzrieme našu prírodu, ale zažijeme i srandu a ten adrenalínový, skvelý pocit, kedy sa v rýchlosti spúšťame z výšky hôr. No treba dodržiavať určitú pozornosť, bezpečnosť a hlavne ako som vravel na začiatku, vybrať vhodnú dosku i doplnky. Musíme vyberať predovšetkým podľa našej zručnosti a skúseností. Ak sa preceníme a kúpime dosku pre profesionálov /pokiaľ sme začiatočníci/, doplatíme na to iba my sami a krásneho plynulého zjazdu si zrejme neužijeme tak, ako by sme si predstavovali.
letící sníh
Dávnejšie boli obľúbenou športovou pomôckou do hôr lyže. Vlastne tam sa zrodil ten fenomén zjazdu po zasneženej hore. Lyže boli populárne dlhé roky, až pokiaľ sme neprišli na to, že existuje i táto forma zjazdu, pomocou snowboardu. Ten má na rozdiel od lyží širší tvar v podobe dosky. Lyže sme potrebovali dve, dosku potrebujeme iba jednu, pričom vďaka širšej konštrukcii máme zo zjazdu podstatne lepší zážitok.